Home / News / HABER / DÜNYA / Trump: Macron’un aptallığına karşılık vereceğiz

Trump: Macron’un aptallığına karşılık vereceğiz

Fransa, Google, Apple, Facebook, Amazon gibi sitelerin ülkede elde ettiği gelir üzerinden vergilendirilmesini öngören yasa tasarısını 11 Temmuz’da onaylamıştı.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Fransa’nın büyük teknoloji firmalarına getirdiği yeni vergi uygulamasını eleştirerek Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u hedef aldı. Trump, “Macron’un aptallığına kısa süre içinde karşılık vereceğiz” sözleriyle vergi yasası için Macron’u suçladı.

Trump, Macron için şu ifadeleri kullandı:

”Fransa, büyük Amerikan teknoloji şirketlerimize yeni vergi getirdi. Birileri bu şirketlere vergi uygulayacaksa bu kendi ülkeleri ABD olur. Macron’un aptallığına kısa süre içinde karşılık vereceğiz. Her zaman Amerikan şarabının Fransız şarabından daha iyi olduğunu söylemişimdir.”

FRANSA TEKNOLOJİ ŞİRKETLERİNE VERGİ YASASINI 11 TEMMUZ’DA ONAMIŞTI

Fransa Ulusal Meclisi, Google, Apple, Facebook, Amazon gibi internet devlerinin ülkede elde ettiği gelir üzerinden vergilendirilmesini öngören yasa tasarısını 11 Temmuz’da onaylamıştı.

Yasaya göre internet devleri Fransa’da elde ettiği gelir üzerinden yüzde 3 oranında vergilendirilecek. Vergi, cirosu küresel ölçekte 750 milyon avro ve Fransa içinde de 25 milyon avro olan şirketlere uygulanacak. Google, Amazon, Facebook, Apple, Instagram başta olmak üzere 30 dolayında şirkete uygulanacak vergilerin Fransa’ya bu yıl 400 milyon avro, gelecek yıl ise 650 milyon avro gelir getirmesi bekleniyor.

Kaynak: İlke Haber

 

Ayrıca...

Kar: Ruhani değil siyasi halifelik

Yıllardır halifeliği savunan Hizbu’t Tahrir’in Türkiye Medya Sorumlusu Mahmut Kar, Hilafetin ruhani değil siyasi olarak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir