Home / News / HABER / DAVA / İstanbul’da Fetih Konferansı gerçekleştirildi

İstanbul’da Fetih Konferansı gerçekleştirildi

Kostantiniyye’nin Fethi’nin hicri yıldönümünde İstanbul Fatih’te “Fetih Ruhu ve Müslüman Gençlik” başlıklı büyük bir konferans gerçekleştirildi.

Köklü Değişim Medya’nın organizasyonunda, Hizb-ut Tahrir Merkezi Medya Ofisi’nin başlattığı Fetih Kampanyası münasebetiyle gerçekleştirilen konferansa İstanbullu Müslümanlar yoğun ilgi gösterdi.

Köklü Değişim Gençlik Kolları’ndan Muhammed Özkan’ın sunumu ile başlayan konferans, Hafız Mehmet Akif Şen’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Program, Köklü Değişim Gençlik Kolları adına Muhammed Budak’ın yaptığı açış konuşması ile başladı. Muhammed Budak; Köklü Değişim Gençlik Kolları’nın, ümmeti İslâm ideolojisiyle kalkındırmayı kendisine amaç edindiğini ve bu amaç doğrultusunda kınayıcının kınamasından korkmadan çalışmalarını gece gündüz yürüttüğünü” söyledi. Ayrıca “böylesi bir konferansa ev sahipliği yaptıkları için de Allah’a hamd ettiklerini” de ifade etti.

Açılış konuşmasının ardından Köklü Değişim Dergisi Yazarı Musa Bayoğlu kürsüye geldi. “Fetihlerin İslâm’ın önündeki engelleri aştığını, İslâm ümmetinin tarih boyunca hep fetih ümmeti olduğunu ve Rasulullah’ın da en büyük fatih olduğunu” söyleyen Bayoğlu, “müjdelenen fetihlerin gerçekleşmesinde Müslüman gençliğin sorumluluğunu” hatırlattı.

Daha sonra Hizb-ut Tahrir Emiri (Allah onu korusun) Şeyh Âlim Atâ İbn Halil Ebu Raşta’nın Kostantiniyye’nin fethinin hicri yıldönümü münasebetiyle yaptığı konuşma yayınlandı. Şeyh Atâ İbn Halil Ebu Raşta; “Allah’ın Rasulü SallAllahu Aleyhi ve Sellem’in üç müjdesinin de gerçekleşeceği hususunda Müslümanların kalplerinin mutmain olması gerektiğini, zira Rasulullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem Kostantiniyye’nin fethedileceğini, Roma’nın fethedileceğini ve nübüvvet minhacı üzere Hilâfet’in geri döneceğini müjdelediğini” ifade etti.

Hüseyin Öztürk’ün konferansa özel olarak yazdığı “Müjdelenen Fetih” isimli şiirin Hüseyin Tuksal tarafından seslendirilmesinden sonra konferansın son konuşmacısı İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu kürsüye geldi. Abdullah İmamoğlu “Rasulullah’ın müjdesi olan İstanbul’un fethi nasıl ki gerçekleştiyse Râşidî Hilâfet Devleti’nin yeniden ikamesinin ve Roma’nın fethinin de gerçekleşeceğini” söyledi.

Rasulullah’ın haber verdiği bu müjdelerin bugünkü Müslümanların eliyle gerçekleşmesi için Müslümanları duaya davet eden Abdullah İmamoğlu, yaptığı güzel dua ile konuşmasını sonlandırdı.

Program, Müslümanların salon platformunda gerçekleştirdiği coşkulu bir kapanış ile son buldu.

Bu hayırlı konferansın fetihlere vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Köklü Değişim Medya

Konferanstan yansıyan bazı kareleri sizlerin ilginize sunuyoruz.

Konferansın tamamını buradan izleyebilirsiniz.

Ayrıca...

Gaziantep’te Köklü Değişim “HİLAFET” sayısını tanıttıkları için 7 Müslüman’a Gözaltı

Şanlıurfa’dan sonra Gaziantep’te de Köklü Değişim Dergisi’nin “Hilafet” kapak konulu Mart sayısını tanıttıkları ve yaptıkları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir