Home / News / HABER / İşgalci Yahudi varlığı Leviathan sahasından Ümmetin doğal gazını çıkarmaya başladı!

İşgalci Yahudi varlığı Leviathan sahasından Ümmetin doğal gazını çıkarmaya başladı!

Akdeniz’deki en büyük doğal gaz sahalarından biri olan ve Tel Aviv’in Mısır’a gaz ihracının yolunu açan Leviathan sahası faaliyete geçti.

Yahudi varlığı basınında yer alan habere göre, Tel Aviv yönetiminin yeşil ışık yakmasının ardından Amerikan Noble Enerji, Leviathan sahasından doğal gaz çıkarmaya başladı. 

Leviathan’dan çıkarılacak gazın denizin altına inşa edilen 120 kilometre uzunluğundaki iki ayrı boru hattı üzerinden en geç iki gün içinde işgalcilerin elindeki bölgeye ulaşacağı öngörülüyor.

İşgalcilerin Leviathan’dan çıkartıkları gazı önümüzdeki ayın ortasında Mısır’a ihraç etmeye başlaması bekleniyor.

Tel Aviv yönetimi, faaliyete başlanmaması için mahkemeye başvuru yapılması ve çevrecilerin itirazına rağmen Noble Enerji’ye dün Leviathan’dan doğal gaz çıkarmaya başlayabileceğini iletmişti.

Akdeniz’deki en büyük doğal gaz sahası olan Leviathan ve Tamar’da toplamda yaklaşık 800 milyar metreküp doğal gaz rezervi bulunduğu tahmin ediliyor.

Leviathan ve Tamar doğal gaz sahalarının işletmesini elinde bulunduran Yahudi varlığının Delek Şirketi ile Mısır’ın Dolphinus Şirketi’nin 2018 yılında yaptığı anlaşmaya göre, işgalciler, 10 yıl boyunca 15 milyar dolar değerindeki 64 milyar metreküp gazı Mısır’a ihraç edecek.

Ajanslar

Ayrıca...

Kar: Ruhani değil siyasi halifelik

Yıllardır halifeliği savunan Hizbu’t Tahrir’in Türkiye Medya Sorumlusu Mahmut Kar, Hilafetin ruhani değil siyasi olarak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir