Home / News / HABER / DÜNYA / (Video) Vladimir Putin’den Hizb-ut Tahrir Cevabı

(Video) Vladimir Putin’den Hizb-ut Tahrir Cevabı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’da son dönemlerin çokça tartışılan konusu olan Hizb-ut Tahrir ile alakalı soruları cevapladı.

Rusya, sözde terörle mücadele kapsamında hiçbir şiddete bulaşmamış Müslümanlara yönelik aratan bir baskı uygulamaktadır. Adam kaçırma, faili meçhul ölümler ve evlere baskın ve ağır cezalar bu baskılardan bazılarıdır.

Hizb-ut Tahrir mensuplarına yönelik bu zulümler, Müslümanları sindirmek ve işgalci Rusya’nın baskılarını perdelemeye yönelik bir adımdır.

Moskova Barolar Başkanı Yuri Kostanov yaptığı açıklamada; “Rusya anayasa mahkemesi aldığı karar ile bu örgütü, terör örgütü diye ilan etmiş ve sadece bir tane delil sunmuş. O delil ise ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Terör Örgütleri Listesidir. Hâlbuki bu listede bu örgütün adı zikredilmemiş?” ifadelerine yer verdi.

Rusya Devlet Başkanı Putin bu soruyu şöyle cavaplandırdı: “Bu oluşum 1953 yılında Şer-i mahkeme kadısı (Takiyyuddîn en-Nebhânî) tarafından kurulmuştur. Kendi temel kaynak kitaplarında esas amacının dünyada Hilafet Devletini ikame etmek ve dünya ülkelerine kendi fikirlerini yaymak olduğunu söyler. Bunların arasında Rusya Federasyonu da var. Bu örgüt kendi üyelerine başka dinlerle diyalog kurmayı yasaklar ve insanların özeline, aile hayatlarına da müdahale etmeye çalışır.”

Terör Devleti Rusya’dan Müslümanlara Operasyon

İşgalcilerin, Rusya ve Kırım’da Müslümanlara yönelik giriştiği ev baskınları, gözaltılar, adam kaçırma, adam yaralama ve faili meçhul cinayetler terör kapsamında faaliyetlerdir. Bunlar işgalcilerin Rusya ve Kırım’da her gün yaptıkları hukuk dışı uygulamalardır.

Diğer taraftan işgalci Rusların Kırım’da ve Suriye’de yaptığı katliamlar ise terör faaliyetleridir. Rusya, Müslümanlara yönelik Sovyetler zamanında uygulanan cezalandırıcı tıp yöntemleri kullanmaktadır.

Hizb-ut Tahrir Cebir ve Şiddetten Uzak “Teröre Karşı”

Rus işgalcilerin suçlamalarının aksine Hizb-ut Tahrir, 50’den fazla ülkede çalışmakta olup, hiçbir şiddete bulaşmadığı ve şiddete temelden karşı olduğu herkesçe bilinmektedir.

Hizb-ut Tahrir kuruluşundan günümüze 65 yıldır “cebir ve şiddete” bulaşmamış İslami bir partidir. Hizb-ut Tahrir, Nübüvvet Minhacı üzere Raşidi Hilafeti ikame etmek ve İslami hayatı yeniden başlatmak için fikri ve siyasi olarak çalışmaktadır.

Buna rağmen işgalci Ruslar tarafından terörle suçlanmakta ve Kırımlı Müslümanların evlerine hukuksuz baskınlar yapılarak cezaevine atılmaktadır.

Köklü Değişim Medya

Ayrıca...

Kar: Ruhani değil siyasi halifelik

Yıllardır halifeliği savunan Hizbu’t Tahrir’in Türkiye Medya Sorumlusu Mahmut Kar, Hilafetin ruhani değil siyasi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir