Home / Media / Videolar / [6 Mart 2020] Siyasi Başlıklar

[6 Mart 2020] Siyasi Başlıklar

Siyasi Bakışlar’da bu hafta; “3 Mart ‘Hilâfet’in ilgasının 97’nci yılı”, “Bahar Kalkanı Harekâtı” ile Trump’ın Hindistan ziyareti ve Müslümanlara karşı tırmanan şiddet” konuşuldu.

• Hilâfet’in ilgasının üzerinden tam 97 sene geçti. Müslümanların siyasi liderliği anlamına gelen Hilâfet’in, işgal ve saldırı altındaki beldelerimiz açısından önemi… İslâm ümmeti için hayat-memat meselesi olan Hilâfet’in yokluğunda yaşanan sorunlar neler? İstanbul’da düzenlenen “Aileden Devlete İslâmi Toplumun İnşası” konferansından izlenimler…

• Türkiye, İdlib’de 36 askerin hava saldırısında hayatını kaybetmesi üzerine Bahar Kalkanı Harekâtı başlattı. Bu kararlarla Türkiye’nin atacağı adımlar neler? Bahar Kalkanı Harekâtı, Rusya ve Esed’e yeterli bir cevap olacak mı?

• Hindistan Rejimi, ülkedeki Müslümanlara yönelik acımasız saldırılarında sınır tanımıyor. Bu saldırıların yoğunlaştığı bir süreçte ABD Başkanı Trump’ın 2 günlük Hindistan ziyareti dikkat çekti. Trump’ın Hindistan ziyaretinin arka planında neler var? Hindistan’daki Müslümanlara uygulanan saldırılar ne zaman son bulacak?

Köklü Değişim Medya Ankara Temsilcisi Kadir Kaşıkcı soruyor;

Köklü Değişim Yazarları Sosyolog Süleyman Uğurlu ve Muhammed Hanefi Yağmur cevaplıyor…

Ayrıca...

Kar: Ruhani değil siyasi halifelik

Yıllardır halifeliği savunan Hizbu’t Tahrir’in Türkiye Medya Sorumlusu Mahmut Kar, Hilafetin ruhani değil siyasi olarak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir