Home / News / HABER / DÜNYA / Kerry’nin Moskova ziyareti sürüyor

Kerry’nin Moskova ziyareti sürüyor

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ve ABD Dışişleri Bakanı Kerry’nin yaklaşık 6 saat süren görüşmesine, heyetlerin ayrı ayrı çalışmaları için ara verildi

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin Moskova’da sabah saatlerinde başlayan görüşmesine heyetlerin ayrı ayrı çalışmaları için ara verildi.

Temaslarda bulunmak üzere Moskova’ya gelen ABD Dışişleri Bakanı Kerry, dün gece Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüşmesinin ardından bugün Rus mevkidaşı Lavrov’la bir araya geldi.

Kerry-Lavrov görüşmesi Fransa’nın Nice şehrinde gerçekleşen terör saldırısında hayatını kaybedenler anısına saygı duruşuyla başladı.

Görüşmenin basına açık kısmında konuşan Lavrov, Nice’de yaşanan terör saldırısının Rusya ve ABD’nin terörle mücadeledeki iş birliğine aciliyet ve güncellik kazandırdığını söyledi.

Kerry ise tüm dünyanın Moskova ve Washington’dan terörle mücadele konusunda hızlı adımlar atmasını ve bu tehdite son vermek için çaba göstermesini beklediğini ifade etti.

Mevkidaşların sabah 10 sularında başlayan görüşmesi yaklaşık 6 saat sürdü. Lavrov ve Kerry daha sonra Fransa’nın Moskova Büyükelçiliğine giderek, Nice saldırısında ölenler anısına karanfil bıraktı ve anı defterini imzaladı.

İkilinin görüşmesine heyetlerin ayrı ayrı çalışması için bir süreliğine ara verildiği, toplantıya ilerleyen saatlerde devam edileceği belirtildi.

Ajanslar

Ayrıca...

El Ezher ve Vatikan’dan koronavirüse karşı ‘ortak dua’

El-Ezher Şeyhi Dr. Ahmed et-Tayyib ve Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus dün koronavirüs (Kovid-19) …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir