Home / News / HABER / İSLAMİ BELDELER / Obama’nın özel temsilcisi bir kez daha Kobani’de

Obama’nın özel temsilcisi bir kez daha Kobani’de

G-20 ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Obama’nın görüştüğü sıralarda, Obama’nın özel temsilcisi Brett McGurk Kobani’de PYD’li yetkililerle görüştüğü belirtildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Barack Obama ile Çin’de görüştüğü sıralarda, ABD Başkanı Ortadoğu Özel Temsilcisi Brett McGurk’ın Kobani’de olduğu ortaya çıktı.

Suriye merkezli yayın yapan ARA News’in haberine göre, Obama’nın özel temsilcisi de Kobani ve Haseke’de YPG/PYD güçlerine “ABD’nin desteği devam ediyor, gelecekte de devam edecek” mesajı verdi. Öte yandan McGurk, hafta sonu Kobani ve Haseke’de, aralarında PYD ve onun silahlı uzantısı YPG’nin yetkilelirinin de bulunduğu çok sayıda kişi ile görüştüğü belirtiliyor.

ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı General Joseph Votel da geçtiğimiz ay önce Kobani’ye sonra da Ankara’ya gelmişti. Votel, IŞİD’le mücadelesinde PKK’ya destek olduklarını açıklamıştı. Türk kaynaklar, Votel’in ayrıca Amerikan silahlarının PKK’ya ulaştırılmasında kilit rol oynadığını da belirtmişti.

Ayrıca...

Çin’in toplama kampları nedeniyle Doğu Türkistan nüfusu hızla azalıyor

Avustralya’da yayın yapan Mercatornet’in hazırladığı rapora göre, ülkedeki Uygur nüfusu, bu kampların kurulduğu 2017’den bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir