Home / News / HABER / TÜRKİYE / “Rusya ile ilişkileri güven üzerine inşa ediyoruz”

“Rusya ile ilişkileri güven üzerine inşa ediyoruz”

BM Genel Kurulu için gittiği New York’ta İzvestiya gazetesine konuşan Çavuşoğlu, Rusya ve Türkiye arasındaki Suriye diyalogunda hemen her konuda ortak anlayış oluştuğunu, fikir ayrılığının yaşandığı konularda ise uygun bir diyalog kurulduğunu vurguladı.

Rusya ile Suriye’de yürütülen işbirliğinin çok etkili olduğunu ifade eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk-Rus ilişkilerinin ise güven üzerine inşa edildiğinin altını çizdi.

Çavuşoğlu, “Her şeyi çok açık bir şekilde ve güven ortamında tartışıyoruz. Bakanlar ve uzmanlar düzeyinde çeşitli işbirliği mekanizmaları mevcut. Trajik olayların engellenmesi açısından çok önemli olan bilgileri paylaşıyoruz. İki ülke arasında güven var. İlişkilerimiz de bunun üzerine kuruluyor” ifadelerini kullandı.

‘BU SEFER HER ŞEYİN GERÇEKLEŞECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çarşamba günü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i ile yaptığı telefon görüşmesini anımsatan Çavuşoğlu, iki liderin Suriye’deki olayları ve insani yardım konusunu ele aldığını ifade edip, “Bu sefer her şeyin gerçekleşeceğini düşünüyorum” dedi.

Çavuşoğlu, Putin ve Erdoğan’ın özellikle Suriye’de yaşanan son gelişmelerin ardından işbirliğini geliştirme ve sağlamlaştırma niyetini dile getirdiğini de kaydetti.

Ayrıca...

Gaziantep’te Köklü Değişim “HİLAFET” sayısını tanıttıkları için 7 Müslüman’a Gözaltı

Şanlıurfa’dan sonra Gaziantep’te de Köklü Değişim Dergisi’nin “Hilafet” kapak konulu Mart sayısını tanıttıkları ve yaptıkları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir