Home / News / HABER / TÜRKİYE / ‘Ahilik geleneğini güçlendirirsek faiz ortadan kalkar’

‘Ahilik geleneğini güçlendirirsek faiz ortadan kalkar’

Esnaf ve sanatkarların özlerinde var olan ahilik geleneğini güçlendirmenin ve sistemli hale getirmenin önemine değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bunu başardığımızda faiz batağı sorunu kendiliğinden ortadan kalkacaktır” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATO Congresium’da gerçekleştirilen 5. Esnaf ve Sanatkarlar Şurası’nda yaptığı konuşmada, Batı’daki ‘sivil toplum’ oluşumunun Türkiye’deki en önemli örneğinin ahilik teşkilatı olduğunu söyledi.

Ekonomideki gidişi görüşmek ve faiz politikasını gözden geçirmek, faiz oranlarını düşürmek için geçen hafta devlet bankalarının yöneticileri, ilgili bakanlar ve Başbakan Binali Yıldırım ile toplantı yaptığını dile getiren Erdoğan, “Esnaf ve sanatkarlar ihtiyaçları olan kaynağı kendi aralarında kurdukları güçlü finansman araçları vasıtasıyla elde etme imkanına o zaman sahip olacaktır. Ahilik geleneğinin tüm unsurlarıyla yeniden yorumlanarak canlandırılmasının hem ülke ve millet olarak hepimizin hem de esnaf ve sanatkarlarımızın hayrına olacağına inanıyorum. Bunu başardığımızda faiz batağı sorunu kendiliğinden ortadan kalkacaktır” diye konuştu.

Ayrıca...

Gaziantep’te Köklü Değişim “HİLAFET” sayısını tanıttıkları için 7 Müslüman’a Gözaltı

Şanlıurfa’dan sonra Gaziantep’te de Köklü Değişim Dergisi’nin “Hilafet” kapak konulu Mart sayısını tanıttıkları ve yaptıkları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir