Home / News / HABER / DÜNYA / Türk ve ABD’li Savunma Bakanları biraraya gelecek

Türk ve ABD’li Savunma Bakanları biraraya gelecek

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ABD Savunma Bakanı James Mattis ile bir araya gelecek.

Işık, NATO Savunma Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere yarın Belçika’nın başkenti Brüksel’e gidecek.

NATO Karargahı’nda NATO Daimi Temsilciliği’nden brifing alacak Işık, ilk olarak İspanya Savunma Bakanı Maria Dolores Cospedal Garcia ile görüşecek. Sonrasında, İtalya Savunma Bakanı Roberta Pinotti ile bir araya gelecek Işık, NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nın birinci oturumuna katılacak ve toplantı kapsamında çekilecek ‘aile fotoğrafı’nda yer alacak. Bakan Işık, ardından İngiltere Savunma Bakanı Micheal Fallon ile ikili görüşme gerçekleştirecek.

NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nın ikinci oturumuna katılmasının ardından Işık, önce Fransa Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian, sonra ABD’de savunma bakanlığı görevine getirilen James Mattis ile bir araya gelecek. Fikri Işık, akşam NATO Karargahı’ndaki çalışma yemeğinde yer alacak.

NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nın perşembe günü yapılacak üçüncü oturumuna katıldıktan sonra, Bakan Işık, Gürcistan Savunma Bakanı Levan Izoria ile görüşecek. Işık, NATO Gürcistan Komisyonu ve IŞİD ile Mücadele Koalisyonu savunma bakanları toplantılarına da katılacak.

Ayrıca...

Trump: Çin ile tüm ilişkileri kesebiliriz

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs salgınından sorumlu tuttuğu Çin ile “tüm …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir