Home / News / HABER / TÜRKİYE / Yıldırım, CIA Başkanı Pompeo ile görüştü

Yıldırım, CIA Başkanı Pompeo ile görüştü

Başbakan Yıldırım, CIA Başkanı Pompeo ile Çankaya Köşkü’nde görüştü. Gündemdeki en önemli konular terörle mücadelede iş birliği ve Fethullah Gülen’in iadesiydi.

CIA Başkanı Michael Pompeo Ankara ziyaretinin ikinci gününde Başbakan Binali Yıldırım’la görüştü. Çankaya Köşkü’nde 35 dakika süren görüşmede, “ABD’de yeni yönetim döneminde iş birliğine verilen önem” vurgulandı. Hem ikili hem de bölgesel çerçevede, terör ve organize suç başta olmak üzere, istihbarat alanında “yakın bir çalışma ilişkisi kurma” konusunda ortak yaklaşım paylaşıldı.

Başbakan Yıldırım, Türkiye’nin Gülen örgütüyle mücadeleye yaklaşımının ve ABD yönetiminden bu konudaki beklentlerinin altını çizdi. Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iadesi de örgütün ABD’deki yapılanmasıyla mücadele de gündemdeydi. ABD’nin tüm ilgili makamlarından bu konuda iş birliği talep edildi.

Pompeo da Türkiye ile iş birliği içerisinde çalışmaya önem verdiklerini belirtti. Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında El Bâb’da şehit olan Türk askerleri için de taziye ve başsağlığı dileklerini iletti.

Pompeo, göreve başladıktan sonraki ilk yurt dışı seyahatini Türkiye’ye yapıyor. Perşembe günü de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’la görüşmüştü.

Ayrıca...

Gaziantep’te Köklü Değişim “HİLAFET” sayısını tanıttıkları için 7 Müslüman’a Gözaltı

Şanlıurfa’dan sonra Gaziantep’te de Köklü Değişim Dergisi’nin “Hilafet” kapak konulu Mart sayısını tanıttıkları ve yaptıkları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir