Home / News / HABER / DAVA / DOĞU TÜRKİSTAN’A SAHİP ÇIK! ÇİN ZULMÜNE SESSİZ KALMA!

DOĞU TÜRKİSTAN’A SAHİP ÇIK! ÇİN ZULMÜNE SESSİZ KALMA!

28 Aralık Cuma günü Ankara ve İstanbul’da “Doğu Türkistan” için toplanıyoruz.

Zalim Çin yönetimi, Doğu Türkistanlı Müslüman kardeşlerimize zulmetmeye, işkenceler ile âlimleri cezaevlerinde katletmeye, Müslüman ailelerin ar ve iffetini heder etmeye, ibadetleri yasaklamaya, camileri kapatmaya devam ediyor.

Çin zulmünden dolayı Doğu Türkistanlı Müslüman Uygur kardeşlerimiz, yurtlarını terk ettiklerinden, çocuklar, anne ve babalarından ayrı yaşamak zorunda kalıyorlar. Doğu Türkistanlı Müslümanlar muhacir olarak gittikleri beldelerde güven ve emniyet içinde yaşayamıyorlar. Çünkü yöneticiler kardeşlerimizi zalim Çin’e geri teslim ediyorlar.

Bu sebeple Köklü Değişim olarak Çin yönetiminin zulmünü duyurmak, Doğu Türkistanlı Müslümanlara sahip çıkmak, kardeşlerimize yanında olduğumuzu göstermek ve Çin zulmüne sessiz kalmamak adına bu Cuma Ankara ve İstanbul’da Doğu Türkistan için toplanıyoruz.

28 Aralık Cuma günü Ankara’da Melike Hatun Camii’nde, İstanbul’da da Fatih Camii’nde Cuma namazı sonrası basın açıklaması yapılacak.

Tüm duyarlı Müslümanları basın açıklamamıza davet ediyor ve Doğu Türkistan davasına destek olmaya çağırıyoruz.

 

28 Aralık Cuma

•Ankara – Melike Hatun Camii

Saat: 13:30 (Cuma Namazı Sonrası)

 

•İstanbul – Fatih Camii

Saat: 13:30 (Cuma Namazı Sonrası)

 

Ayrıca...

Gaziantep’te Köklü Değişim “HİLAFET” sayısını tanıttıkları için 7 Müslüman’a Gözaltı

Şanlıurfa’dan sonra Gaziantep’te de Köklü Değişim Dergisi’nin “Hilafet” kapak konulu Mart sayısını tanıttıkları ve yaptıkları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir