Home / News / HABER / DÜNYA / ABD, Mahmud Abbas Yönetimiyle Gizlice Görüşüyor

ABD, Mahmud Abbas Yönetimiyle Gizlice Görüşüyor

ABD Başkanı Donald Trump’ın Özel Temsilcisi Jason Greenblatt, Mahmud Abbas Yönetimiyle resmi olmayan görüşmeler yaptığını belirtti.

 ABD Başkanı Donald Trump’ın Uluslararası Müzakereler Özel Temsilcisi Jason Greenblatt, Mahmud Abbas yönetimiyle resmi olmayan görüşmeler yaptığını belirtti.
Filistin Enformasyon Merkezi’nin haberine göre, Mahmud Abbas, ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü “İsrail”‘in başkenti olarak tanıma kararının ardından Amerikan yönetimiyle tüm iletişimin kesildiğini açıklamıştı.
Amerikan El-Hurra kanalına konuşan Greenblatt, görüştüğü Mahmud Abbas yönetimindeki isimlerinin deşifre olmaması için dikkatli davrandıklarını söyledi.”Görüştüğüm herkes odamdan çıkarken isminin açıklanmamasını istiyor. Bu üzücü bir şey. Fakat gerçek bu.” diyen Greenblatt, görüştüğü Filistinli liderlerin anlaşmazlığın aşılabileceğine dair ümit verdiklerini ifade etti.
Greenblatt, gizlice görüştüğü Mahmud Abbas, Filistin Yönetimi veya Filistin Kurtuluş Örgütü adına değil kendi adlarına konuştuklarını bildirdi.Filistinli liderlere kapısının daima açık olduğunu dile getiren Greenblatt, Mahmud Abbas’a güvendiğini söyledi.
Greenblatt, “Şu an bazı soru işaretleri var fakat siyasi planı (Yüzyılın Anlaşması’nı) gördüğü zaman Filistin halkı için bir şeyler yapma çabasını göreceğini ümit ediyorum.” dedi.
Amerikalı özel temsilci, Abbas’ın konuya ciddi olarak yaklaşmasını, planı iyice okuyarak Siyonistlerin Başbakanı Binyamin Netanyahu’yla müzakere etmesini beklediklerini söyledi.

Ayrıca...

Kar: Ruhani değil siyasi halifelik

Yıllardır halifeliği savunan Hizbu’t Tahrir’in Türkiye Medya Sorumlusu Mahmut Kar, Hilafetin ruhani değil siyasi olarak …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir