Home / News / HABER / ABD Merkez Donanma Komutanı Riyad’da

ABD Merkez Donanma Komutanı Riyad’da

ABD Merkez Kuvvetler Donanma (NAVCENT) Komutanı Koramiral Jim Malloy, Suudi Arabistan Kraliyet Donanması Komutanı Koramiral Fahd bin Abdullah el Gafili ile görüşmek üzere Riyad’a gitti.

ABD Donanmasından yapılan yazılı açıklamaya göre, Koramiral Malloy, Suudi Arabistan Kraliyet Donanması Komutanı Koramiral Fahd bin Abdullah el Gafili ile Riyad’da bir araya geldi.

Açıklamada, “Söz konusu ziyaret, 14 Eylül’deki Suudi tesislerine yönelik saldırının ardından, Kraliyet Donanmasının İran’ın saldırganlığına karşı savunma kabiliyetini takviye etmeye ve güçlendirmeye yönelik bölgesel çabalara odaklıydı.” denildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Malloy, “Bölgesel mevkidaşlarla görüşmek ve yakın hareket etmek, caydırıcılığın tesisi için önemlidir. Suudi Arabistan, bölgesel güvenliği sağlamada kilit bir ortaktır.” ifadelerini kullandı.

Malloy, Riyad ziyaretinin, provokasyon ve saldırılara karşı önceden koordinasyon sağlama konusunu değerlendirme açısından da bir fırsat olduğunu kaydetti.

Dünya Bülteni

Ayrıca...

Kar: Ruhani değil siyasi halifelik

Yıllardır halifeliği savunan Hizbu’t Tahrir’in Türkiye Medya Sorumlusu Mahmut Kar, Hilafetin ruhani değil siyasi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir