Home / News / HABER / Siyonist yetkili: “Kürtlere silah verebiliriz”

Siyonist yetkili: “Kürtlere silah verebiliriz”

Yahudi varlığından bir yetkili, ülkesinin “gerektiğinde Kürtleri Türkiye’ye karşı korumak ve desteklemek için önlemler aldığını” söyledi

Yahudi varlığının üst düzey bir yetkilisi Independent Arapça’dan Emced-es Said’e yaptığı açıklamada ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye’nin kuzeyindeki birliklerini geri çekme, “Kürtleri kendi kaderine terk etme” ve İran ile müzakere etme planlarının ardından İsrail’in şaşkınlık yaşadığını söyledi.

Yetkili açıklamasında ABD Başkanı’nın bölgedeki en önemli ve güçlü müttefiki olan Yahudi varlığına dahi sürpriz yaptığını söyleyerek Trump’ın kararları yalnızca kendi düşüncesi doğrultusunda aldığını vurguladı.

“Kürtlerle koordinasyonumuz var”

Yetkili, “İsrail”in, Suriye savaşı sırasında IŞİD ile çatışan ve onları mağlup eden Suriye’nin kuzeyindeki Kürtlere yönelik desteğin kaldırılması konusunda endişeli olduğunu” söyleyerek, güvenlik alanında Yahudi varlığı Kürtlerle koordinasyonu bulunduğunu ve ilişkilerin çok iyi olduğunu savundu.

“Silah sağlamak gibi farklı destekler”

“İsrail”in gerektiğinde Kürtleri Türkiye’ye karşı korumak ve desteklemek için çeşitli önlemler alacağını” da öne süren yetkili “Kürtlere yapılacak herhangi bir saldırıda işgalci varlığın Türk güçlerine karşı askeri eylemde bulunmayacağını ancak zorlukları aşmak ve silah sağlamak gibi farklı destekler sağlayabileceğini” söyledi.

Yetkili, silahların türüne dair ise bilgi vermedi.

Siyonistlerin Güvenlik İşleri İçin Küçültülmüş Bakanlar Kurulu’nda İran’ın seyir füzeleriyle ilgili gerçekleşen toplantıda İran ile yüzleşilmesi başlığı masadaydı.

Bakanlık ve güvenlik yetkililerinin İran, Hizbullah ve Filistinliler ile ilgili konuları ele aldığı oturumda bazı bakanlar Suriye ve Lübnan konularında Genelkurmay Başkanlığı’na bilgi verdi. Yahudi varlığının bölgedeki İran ve Hizbullah’a karşı faaliyet gösterildiği bilgisi aktarılırken Genelkurmay’a yakın bir isim bakanların oturum sırasında siyasi ve partizan amaçlar için yanlış bilgi sızdırdığını öne sürdü.

Siyonistlerin Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi konu ile ilgili yaptığı açıklamada ordunun her zaman savaşmaya hazır olduğunu belirterek Yahudi varlığının güvenliğini korumak için gerekli tüm çabaların sarf edileceğini vurguladı.

Ajanslar

Ayrıca...

Çin’in toplama kampları nedeniyle Doğu Türkistan nüfusu hızla azalıyor

Avustralya’da yayın yapan Mercatornet’in hazırladığı rapora göre, ülkedeki Uygur nüfusu, bu kampların kurulduğu 2017’den bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir