Home / News / HABER / Hafter güçleri: ABD insansız hava aracını biz düşürdük, yanlışlıkla oldu

Hafter güçleri: ABD insansız hava aracını biz düşürdük, yanlışlıkla oldu

Libya’nın doğusunu kontrol altında tutan Halife Hafter’e bağlı güçler, geçtiğimiz gün ülkede düşen ABD insansız hava aracına dair açıklamada bulundu.

Hafter’e bağlı “Libya Ulusal Ordusu” adlı oluşumun yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, ABD’ye bağlı insansız hava aracının yanlışlıkla düşürüldüğünü öne sürüldü.

ABD insansız hava aracının, Türk yapımı insansız hava araçlarıyla karıştırıldığı ve bu sebeple ateş açılarak düşürüldüğü ifade edildi.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) tarafından yapılan açıklamada, ABD Afrika Komutanlığı’na (AFRICOM) bağlı bir insansız hava aracının, 21 Kasım Perşembe günü başkent Trablus üzerinde uçtuğu esnada düştüğü kaydedilmişti.

Açıklamada, olayın soruşturulduğu ifade edilirken, insansız hava aracının düşme nedenine dair bir ayrıntıya yer verilmemişti.

ABD, Libya’da “Mevcut güvenlik durumunu değerlendirmek ve radikal grupların faaliyetlerini gözlemlemek” amacıyla insansız hava aracıyla faaliyet gösterdiğini belirtiyordu.

Ajanslar

Ayrıca...

Kar: Ruhani değil siyasi halifelik

Yıllardır halifeliği savunan Hizbu’t Tahrir’in Türkiye Medya Sorumlusu Mahmut Kar, Hilafetin ruhani değil siyasi olarak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir