Home / News / HABER / Siyonistler 8 kişilik aileyi şehit etti

Siyonistler 8 kişilik aileyi şehit etti

İşgalci Yahudi varlığı saldırıları sonucunda Gazze’deki Deir El-Balah şehrinde bugün sabah 03:00 saatlerinde Swarka ailesinden anne, baba ve çocuklar dahil toplam 8 şehit verildi. Salı gününden bu yana şehit sayısı 34’e yükseldi.

Filistin’in Gazze şehri Deir El- Balah beldesinde sabah karşı işgalci Yahudi varlığının saldırısı sonucu bir aile yok oldu.

İşgalci yahudi varlığının Gazze saldırılarında ölü sayısı 34’e yükseldi

Gazze’deki Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, salı günü başlayan ve bu sabah 05.00’te varılan ateşkesle sona eren Yahudi varlığının saldırılarında yaşamını yitiren 2 kişinin daha cenazesine ulaşıldığı belirtildi.

Açıklamada, ölenlerin kimliklerine ilişkin bilgi verilmezken, işgalci Yahudi varlığının saldırıları nedeniyle salıdan bu yana hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısının 34’e çıktığı ifade edildi.

Yaşamını yitiren Filistinlilerden 6’sının çocuk, 3’ünün kadın olduğu dile getirildi.

İşgalcilerin saldırıları nedeniyle aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 110 kişinin de yaralandığı kaydedildi.

Gazze’de sükûnet hakim

Yaklaşık 2 gün süren ve bu sabah ateşkesle son bulan gerginliğin ardından Gazze Şeridi’nde sakinlik hakim oldu.

İşgal ordusu da ateşkesin ardından Gazze’den birkaç roket atıldığını, ancak yerel saatle 07.30’dan bu yana ateşkesi bozacak herhangi bir saldırı olmadığını bildirdi.

İşgal ordusu salı sabahı erken saatlerde Gazze’nin doğusunda İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Seriyyelerinin önde gelen komutanlarından Baha Ebu’l Ata’nın bulunduğu eve saldırı düzenlediklerini duyurmuştu. Saldırıda Ebu’l Ata ile eşi Esma Ebu’l Ata hayatını kaybetmişti.

Bu saldırının ardından bölgedeki gerginlik artarken, İslami Cihad, İsrail saldırısına roket atışlarıyla karşılık vermişti.

İşgal ordusu 2 gün boyunca Gazze’de İslami Cihad’a ait hedeflere saldırılar düzenlemiş, İslami Cihad ise İsrail tarafına 360’tan fazla roket atmıştı.

İslami Cihad, Mısır’ın ara buluculuğunda İsrail ile varılan ateşkesin sabah yerel saatle 05.00’te yürürlüğe girdiğini duyurmuştu.

Ajanslar

Ayrıca...

Kar: Ruhani değil siyasi halifelik

Yıllardır halifeliği savunan Hizbu’t Tahrir’in Türkiye Medya Sorumlusu Mahmut Kar, Hilafetin ruhani değil siyasi olarak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir