Home / Media / Videolar / [10 Ocak 2020] Siyasi Bakışlar

[10 Ocak 2020] Siyasi Bakışlar

Siyasi Bakışlar’da bu hafta; “İran’dan ABD hedeflerine füze saldırısı”, “Çavuşoğlu’nun 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı” ve “Putin’in İstanbul ziyareti” konuşuldu.

• ABD’nin İranlı General Kasım Süleymani’yi suikastla öldürmesinin ardından İran bazı ABD hedeflerine füze saldırısı gerçekleştirildi. Zayiat bilgisi hakkında taraflarca farklı açıklamaların yapıldığı bu saldırılarla amaçlanan nedir? Suikast ve sonrasındaki gelişmeler süreci nereye doğru eviriyor? ABD-İran gerginliğinin bölgesel ve uluslararası etkileri neler?

• Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Ankara’da 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Bölgedeki gelişmeleri değerlendiren Çavuşoğlu’nun açıklamaları üzerinden Türkiye’nin dış siyaseti…

• Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Cumhurbaşkanı Erdoğan’la TürkAkım projesinin açılışını yapmak ve Suriye ile Libya başta olmak üzere bölgedeki gelişmeleri görüşmek üzere İstanbul’a geldi. Putin’in ajandasında neler var? Bu ziyaretin önemi nedir?

Köklü Değişim Medya Ankara Temsilcisi Kadir Kaşıkcı sordu; Köklü Değişim Yazarları Sosyolog Süleyman Uğurlu ve Yılmaz Çelik cevapladı…

Ayrıca...

[12 Mayıs 2020] Hizb-ut Tahrir Türkiye Haftalık Değerlendirme Toplantısı

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar, Türkiye gündemini meşgul eden önemli konuları değerlendirdi… …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir