Home / News / HABER / İşgal askerlerinden Filistinli şehidin naaşına insanlık dışı uygulama

İşgal askerlerinden Filistinli şehidin naaşına insanlık dışı uygulama

Sosyal medyada yer alan görüntülere, işgal askerlerinin bu sabah Gazze sınırı yakınında şehit ettiği ve kimliği henüz bilinmeyen kişinin naaşını bir grup Filistinlinin almaya çalıştığı anlar yansıyor.

Bölgeye gelen zalim Yahudi varlığı ordusuna ait buldozer, şehidin naaşını almaya çalışan Filistinlilere engel olmaya çalışıyor.

Buna rağmen Filistinlilerin şehidin naaşını alarak bölgeden uzaklaşmaya çalıştığı sırada silah sesleri duyuluyor.

Naaşı almaya çalışanlara ateş açan işgal askerlerinin bacağından vurduğu bir Filistinli yere düşüyor.

Ateş açılmasının ardından Filistinliler şehidin naaşını bırakmak zorunda kalıyor.

Grubu takip eden buldozer şehidin cesedini almaya çalışırken korkunç görüntüler ortaya çıkıyor.

Buldozeri kullanan alçak kişi, Filistinli şehidin naaşını önce kepçeye almak istiyor ancak cesedi parçalıyor, daha sonra da parçalanmış cesedi sürükleyerek bölgeden uzaklaşıyor.

Filistin Dışişleri Bakanlığı: Barbar ve acımasız bir eylem

Filistin Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada ise işgal askerlerinin sabah Gazze sınırı yakınında şehit ettiği 27 yaşındaki Muhammed En-Naim’in naaşına yönelik insanlık dışı uygulaması kınandı.

Açıklamada, işgal askerlerinin şehidin naaşını buldozerle yerde sürüklemesi ve aşağılamasına ilişkin şu ifadelere yer verildi:

“Söz konusu uygulama, “İsrail” ordusunun nefret ve ırkçılığın ölçeğini yansıtan barbar ve acımasız bir eylemdir. “İsrail askerlerinin” bu uygulamaları Filistinlilere karşı işlediği cinayetler, baskılar ve tacizlerle sürmektedir.”

Siyonist aşırı sağcı bazı liderlerin de askerlerin şehidin naaşına yönelik uygulamasının yer aldığı video görüntülerini sosyal medya hesaplarında paylaştıklarına işaret edilen açıklamada, “İşgal devletinin faşizmi ve ahlaki düşüklüğü şehit Muhammed En-Naim’in naaşına yönelik uygulamasında bir kez daha ortaya çıkmıştır.” değerlendirmesinde bulunuldu.

Hamas Sözcüsü Berhum: Ağır bir suç

Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum, yaptığı yazılı açıklamada, “İsrail” işgal güçlerinin, Gazze sınırlarında masum bir genci öldürmesi ve dünyanın gözü önünde naaşına eziyet etmesi, ağır bir suçtur ve “İsrail’in” Filistin halkına yönelik kara listesine bir yenisini daha eklemiştir. Siyonist düşman, işlediği suçun sonuçlarından sorumludur.” ifadelerini kullandı.

Berhum, Siyonistlerin işlediği bu suçla, Filistin halkını mücadelesinden vazgeçiremeyeceğini vurguladı.

İslami Cihad Hareketi Sözcüsü Musab el-Buraym da “İsrail” işgal güçleri, Filistin halkına karşı işlediği suçların bedelini ödeyecek.” dedi. 

İşgal askerlerinin Gazze’nin Abasan beldesinin doğusundaki sınır telleri yakınında bulunan 2 Filistinliye ateş açması sonucu bir kişi şehit olmuş, bir kişi de yaralanmıştı.

Askerler daha sonra, şehit olan ve yaralanan kişileri almak isteyen Filistinlilere de ateş açarak iki kişiyi ayağından yaralamıştı.

Öte yandan işgal ordusu, “patlayıcı madde yerleştirmek” için sınıra yaklaştığını iddia ettiği 2 kişiye ateş açıldığını duyurmuştu.

Ajanslar

Ayrıca...

Kar: Ruhani değil siyasi halifelik

Yıllardır halifeliği savunan Hizbu’t Tahrir’in Türkiye Medya Sorumlusu Mahmut Kar, Hilafetin ruhani değil siyasi olarak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir