Home / Media / Videolar / [20 Mart 2020] Siyasi Bakışlar

[20 Mart 2020] Siyasi Bakışlar

Siyasi Bakışlar’da bu hafta; “Koronavirüs tedbirleri”, “FED’in faiz sıfırlaması” ve “Dörtlü telekonferans zirvesi” konuşuldu.

• Koronavirüs tehdidi dünya gündemindeki yerini koruyor. Devletler koronavirüsten korunmak için çeşitli tedbirler alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan virüsle mücadele ve yayılımını önleme adına birtakım tedbirler açıkladı. Daha önce alınan tedbirlere ilave olarak açıklanan bu tedbirler beklentileri karşıladı mı? Alınan tedbirlerin ekonomiye etkisi…

•Koronavirüsün uluslararası piyasalara etkisi sürüyor. Amerikan Merkez Bankası FED, olağanüstü toplanarak faiz oranlarını sıfırladı. Ulusal acil durum ilan edilen ABD’de, FED’in bu kararı ne anlam ifade ediyor?

•Cumhurbaşkanı Erdoğan; Macron, Merkel ve Johnson ile dörtlü bir zirve gerçekleştirdi. Telekonferans yolu ile yapılan toplantıda neler konuşuldu, hangi konular öne çıktı? Kapitalist devletlerin dünyayı tehdit eden sorunlara karşı çözümleri var mı?

Köklü Değişim Medya Ankara Temsilcisi Kadir Kaşıkcı soruyor;

Köklü Değişim Yazarları Yusuf Yavuzkan ve Muhammet Hanefi Yağmur cevaplıyor…

Ayrıca...

Rapor: Suriye Zindanlarındaki Tutsak Kadınlar

Savaşın insan hayatını ve tabiatı tehdit eden doğası, ölümlere, sakatlanmalara, büyük göç hareketlerine, kısacası toplumun …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir