Home / News / HABER / DÜNYA / Koronavirüs nedeniyle dünya çapında 5 bin 111 kişi öldü

Koronavirüs nedeniyle dünya çapında 5 bin 111 kişi öldü

Geçtiğimiz Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 5 bin 111’e yükseldi.

Salgın başladıktan sonra 121 ülkeye yayılan virüs 134 bin 300 kişide görüldü. Bununla birlikte yetkililer, teşhis edilen enfeksiyonların sayısının gerçeği tam olarak yansıtmadığını ifade etti. Yetkililere göre bunun nedeni, Kovid-19 teşhisi için enfeksiyon sayısı ve teşhis kriterlerinin ülkelere göre farklılık göstermesi.

Geçtiğimiz Aralık ayında Çin’de patlak veren salgın sebebiyle ülkede 3 bin 176 kişi hayatını kaybederken, vaka sayısı ise 80 bin 813 olarak kayıtlara geçti. Bunun yanı sıra virüs bulaşan 64 bin 111 kişi ise iyileşti. Çin dün akşamda bu yana ülke çapında 20 yeni vakanın görüldüğünü, 7 kişinin ise hayatını kaybettiğini duyurdu.

Çin’den sonra virüsten en çok etkilenen ülke olan İtalya’da 15 bin 113 vaka görülürken, bin 16 kişi ise korona nedeniyle hayatını kaybetti. İtalya’yı 514 ölü, 10 bin 75 vaka ile İran, 84 ölü 3 bin 4 vaka ile İspanya, 67 ölü 7 bin 979 vaka ile Güney Kore takip ediyor.

Dün ise Hindistan ve Norveç, virüs sebebiyle ülkede görülen ilk ölümleri duyurdu. Kenya, Saint Vincent ve Grenadinler’de ülke topraklarında ilk vakanın görüldüğü duyurusunu yaptı.

Ajanslar

Ayrıca...

Kar: Ruhani değil siyasi halifelik

Yıllardır halifeliği savunan Hizbu’t Tahrir’in Türkiye Medya Sorumlusu Mahmut Kar, Hilafetin ruhani değil siyasi olarak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir