Home / News / HABER / Rusya: Türkiye ile karşı karşıya gelme riskini önleyebiliriz

Rusya: Türkiye ile karşı karşıya gelme riskini önleyebiliriz

Kremlin’den yapılan açıklamada Rusya’da Türkiye ile doğrudan çatışma riskinin minimuma indirilmesinin umulduğu ifade edildi.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya lideri Vladimir Putin arasında yapılacak zirveye işaret etti.

Peskov, “İki ülke ordusundaki arasındaki yakın temas sayesinde, Türkiye ile doğrudan sahada karşı karşıya kalma riskinin kesinlikle minimuma inmesini umuyoruz” dedi. Sözcü Peskov bu ifadeleri gazetecilerin iki ülke ordusunun çatışma riskini sorması üzerine sarf etti.

Peskov ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya lideri Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani arasında olası bir zirveye ilişkin görüşmelerin de sürdüğünü söyledi.

Rusya ayrıca Birleşmiş Milletler tarafından yapılan, Rusya’nın geçen yıl Suriye’de savaş suçu işlediğine dair açıklamaları da reddetti. Sözcü Peskov, “Bu iddiaları güçlü bir biçimde reddediyoruz. Komisyonun sahada neler olduğuna dair güvenilir bilgi sahibi olamadığı açık” dedi.

Ajanslar

Ayrıca...

Gaziantep’te Köklü Değişim “HİLAFET” sayısını tanıttıkları için 7 Müslüman’a Gözaltı

Şanlıurfa’dan sonra Gaziantep’te de Köklü Değişim Dergisi’nin “Hilafet” kapak konulu Mart sayısını tanıttıkları ve yaptıkları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir