Home / News / HABER / DÜNYA / ABD’de koronavirüs nedeniyle cesetler odalarda üst üste konuluyor

ABD’de koronavirüs nedeniyle cesetler odalarda üst üste konuluyor

Koronavirüs salgınının merkez üssü haline gelen ABD’de, Michigan eyaletinin Detroit kentindeki Sinai-Grace Hastanesi’nde kaydedilen görüntüler, ülkede salgının giderek ağırlaşan boyutunu gözler önüne serdi.

CNN International’ın, acil serviste görev yapan sağlık çalışanlarından elde ettiği görüntülerde, morg kapasitelerinin aşılması üzerine cansız bedenlerin boş odalarda ya da soğutucu ünitelerinde üst üste bekletildiği görülüyor.

Görevliler, normalde uyumak ve dinlenmek için kullandıkları odaların da morga dönüştürüldüğünü aktardı. Bir acil servis çalışanı, “Bütün bildiğim hastaları yatıracak yatağımız kalmadığı, bu yüzden cesetlere ayıracak yatak bulamadık” dedi.

Bir diğer çalışan ise, yaşanan bu durum nedeniyle hastane yönetiminin taşınabilir dondurucu ünite siparişi verdiğini aktardı.

Hastane Sözcüsü Brian Taylor, CNN’e yaptığı açıklamada, “Hastanemizde yaşamını yitiren her hastamıza saygı ve itibarla yaklaşılıyor, uygun bir şekilde uğurlanmadan önce tesiste bekletiliyorlar. Koronavirüs nedeniyle geçici olarak yaşanan kapasite sorunlarını aşmak için New York’taki ya da diğer bölgelerdeki hastaneler gibi biz de taşınabilir dondurucu üniteler gibi ek önlemlere başvurduk ” dedi.

Ajanslar

Ayrıca...

Kar: Ruhani değil siyasi halifelik

Yıllardır halifeliği savunan Hizbu’t Tahrir’in Türkiye Medya Sorumlusu Mahmut Kar, Hilafetin ruhani değil siyasi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir