Home / News / HABER / DÜNYA / ABD’de koronavirüsten ölenlerin sayısı Vietnam Savaşı’nda ölenleri geçti

ABD’de koronavirüsten ölenlerin sayısı Vietnam Savaşı’nda ölenleri geçti

Johns Hopkins Üniversitesi tarafından hazırlanan verilere göre dün gece itibariyle ABD’de koronavirüs (Covid-19) yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı, 20 yıl süren Vietnam Savaşı’nda öldürülen ABD askerlerinin sayısını geçti.

Ulusal Arşivler Dairesi’nin resmi verilerine göre Vietnam Savaşı (1955-1975) toplamda 58 bin 220 ABD askerinin canına mal olurken, ölümcül virüsten kaynaklanan vakaları ve ölümleri izlemek için bilimsel kaynak olarak kabul edilen John Hopkins Üniversitesi’ne göre Covid-19 salgını dün gece itibariyle ABD’de toplam 58 bin 365 kişinin hayatını kaybetmesine yol açtı.

Hanoi’de Vietnamlı yetkililerin resmi kayıtlarına göre de Vietnam Halk Ordusu (Kuzey Vietnam) ve Güney Vietnam Ulusal Kurtuluş Cephesi (Viet Kong) saflarında savaş sırasında yaklaşık 1,2 milyon asker yaşamını yitirmişti.

ABD’de yeni tip koronavirüs (Covid-19) vaka sayısı bir milyonu aştı ve ABD şu an Covid-19 kaynaklı vaka ve ölü sayısı açısından dünyada ilk sırada yer alıyor.

Johns Hopkins Üniversitesi’nin verilerine göre Çin’e sınır komşusu olan Vietnam’da, şu ana kadar 270 vaka tespit edilirken virüs kaynaklı herhangi bir ölüm kaydedilmedi.

Ajanslar

Ayrıca...

Kar: Ruhani değil siyasi halifelik

Yıllardır halifeliği savunan Hizbu’t Tahrir’in Türkiye Medya Sorumlusu Mahmut Kar, Hilafetin ruhani değil siyasi olarak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir