Home / News / HABER / Çocuk tacizcilerine 48 gün, ama nikahlı evliliğe 15 yıl ceza

Çocuk tacizcilerine 48 gün, ama nikahlı evliliğe 15 yıl ceza

Türkiye’de tarafların anlaştığı ve düğün dernekle evlendirilen binlerce kişi AB uyum yasaları çerçevesinde yıllarca hapse mahkum edilirken 14 yaşında ki çocuk tacizcisi anne ve sevgilisine 48 gün ceza verildi. Mağdur baba karara itiraz etti.

Eskişehir’de yaşanan kan dondurucu olayda Ö.A isimli bir anne 14 yaşındaki kızını yasak aşk yaşadığı sevgilisi ile birlikte olmaya zorladı. Evinden 3 çocuğunu alarak bir otelde H.H.K isimli sevgilisiyle buluşan anne Ö.A, 14 yaşında ki kızını sevgilisi ile kaldığı odaya getirip o şahısla birlikte olmasını istedi. Dava dosyasında yer alan bilgilere göre, sevgilisi ile kaldığı odaya getirdiği kızının zorla elbiselerini çıkaran Ö.A kızının istismarını ise canlı izledi.

Kızının videolarını çekip gönderdi

Hürriyet Gazetesi’nde yer alana habere göre daha sonra kızının uygunsuz video ve fotoğraflarını çeken anne Ö.A, bu kayıtları sevgilisine gönderdi. Mağdur olan 14 yaşındaki çocuk, olayı okulda rehber öğretmenine anlattı ve öğretmenin suç duyurusu ile dava açıldı. Sapkın anne Ö.A. ve sevgilisi H.H.K, 6 Mart’ta tutuklandı. Savcılık, anne ve sevgilisine ‘çocuğa karşı cinsel taciz’, ‘özel hayatın gizliliğini ihlal etmek’, ‘çocuğun cinsel istismarı’, ‘tehdit’, ‘kişiyi hürriyetin yoksun bırakma’ suçlarından Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açtı. Haklarında 43’er yıl hapis cezası istendi.

Anne her şeyi itiraf etti

Kızını sevgilisine peşkeş çeken sapkın kadın ifadesinde, suçunu itiraf ederek olayı bütün ayrıntılarıyla anlattı. Kadının sevgilisi H.H.K. ise tüm iddiaları reddetti.

Mahkeme serbest bıraktı

Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesi, 22 Nisan’da sanıklar Ö.A. ve H.H.K. ile ilgili tutukluluk incelemesi yaptı. Mahkeme, ‘48 gün tutuklu kalan ‘sanıkların üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, tutuklu kaldığı süre nazara alınarak’ adli kontrol şartıyla tahliyelerine’ karar verdi. Mağdur kızın babası, tahliye kararının kaldırılması için Eskişehir 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ne başvurdu.

Ajanslar

Ayrıca...

Gaziantep’te Köklü Değişim “HİLAFET” sayısını tanıttıkları için 7 Müslüman’a Gözaltı

Şanlıurfa’dan sonra Gaziantep’te de Köklü Değişim Dergisi’nin “Hilafet” kapak konulu Mart sayısını tanıttıkları ve yaptıkları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir