Home / News / HABER / DÜNYA / Almanya’da başörtülü stajyerin görevine son verildi

Almanya’da başörtülü stajyerin görevine son verildi

Almanya’da bir belediyede stajyer oalrak çalışan Filistinli kadının görevine son verildi

Almanya’da Brandenburg eyaletinin Luckenwalde kentinin Belediye Başkanı Elisabeth Herzog von der Heide, çalışırken başörtüsünü çıkarmak istemeyen 48 yaşındaki Filistinli bir stajyerin görevine son verdi.

Belediye Başkanı Elisabeth Herzog von der Heide, bir dairenin dışarıya ve içeriye dönük tarafsız görünmesi gerektiğini belirterek, Filistinli stajyere bundan dolayı başörtüsüyle belediyede çalışılmamasını istedi. Başörtüsünün bir dünya görüşünü yansıttığını savunan Heide, başörtüsünün belediyenin tarafsızlığının ihlal ettiğini öne sürerek, belediyenin duvarlarında haçın da asılmadığını belirtti. Filistinli kadının belediyede sığınmacılarla ilgili bir projede altı haftalık staja başladığını ifade eden Heide, erkeklerin bulunduğu ortamda başörtüsünü çıkarmak istemeyen kadın için belediyede başka çalışma ortamının bulunmadığını ve stajyerin işten çıkarıldığını belirtti.

CDU: YASAL DAYANAĞI YOK

CDU Brandenburg Eyalet Meclisi milletvekili Sven Petke ise Belediye Başkanı Heide’nin kararını eleştirerek, “Bunun bir yasal dayanağı yok” dedi. Başörtülü Filistinli stajyerin çalışmaya başladığı ilk günün sonunda işten çıkarıldığı bildirildi.

Ayrıca...

Trump: Çin ile tüm ilişkileri kesebiliriz

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs salgınından sorumlu tuttuğu Çin ile “tüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir