Home / News / HABER / TÜRKİYE / Biden veya Kerry Türkiye’ye gelecek

Biden veya Kerry Türkiye’ye gelecek

Başbakan Yıldırım ABD’li bir üst düzey yetkilinin Ağustos ayında Türkiye’ye geleceğini açıklarken bu kişinin Biden veya Kerry olacağı ifade ediliyor

Başbakan Binali Yıldırım, Ağustos’un 20’si veya 24’ünde ABD’den üst düzey bir yetkilinin Türkiye’ye geleceğini açıkladı.

Başbakan Yıldırım CNN Türk Televizyonu’nda, bazı ülkeler tarafından 15 Temmuz askeri darbesine ilişkin yapılan açıklamaların sorulması üzerine, “Biz bu darbenin Fethullah Gülen tarafından planlandığını biliyoruz. Bu konuda tartışmalar devam ediyor. Bunun bir üst aklı mutlaka var. Üst akılı henüz bilmiyoruz, kişi midir, kurum mudur? ABD üzerindeki soru işaretlerinin kalkması için altın fırsat nedir? Darbenin görünen ismi bellidir. Ağustos ayında üst düzey yetkilinin Türkiye’ye gelme durumu var” diye konuştu.

ABD’li üst düzey yetkilinin 21 veya 24 Ağustos tarihleri arasında Türkiye’de olacağı yönünde bilgi verilirken, bu yetkilinin Amerika Birleşik Devletleri Başkan Yardımcısı Joe Biden veya ABD Dışişleri Bakanı John Kerry olduğu ifade edildi.

Ayrıca...

Gaziantep’te Köklü Değişim “HİLAFET” sayısını tanıttıkları için 7 Müslüman’a Gözaltı

Şanlıurfa’dan sonra Gaziantep’te de Köklü Değişim Dergisi’nin “Hilafet” kapak konulu Mart sayısını tanıttıkları ve yaptıkları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir