Home / News / HABER / DÜNYA / Obama: Ülkemizi güvende tutabilmek için onları yok edeceğiz

Obama: Ülkemizi güvende tutabilmek için onları yok edeceğiz

ABD Başkanı Barack Obama, 11 Eylül saldırılarının 15. yıl dönümü sebebiyle yayımladığı mesajında, “El Kaide ve IŞİD gibi terör örgütleriyle aralıksız şekilde mücadele ediyoruz ve ülkemizi güvende tutabilmek için onları yok edeceğiz” dedi.

Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada, Obama’nın 11 Eylül saldırılarının yıldönümü sebebiyle yayınladığı anma mesajına yer verildi.

“15 yıl önce sıradan bir eylül günü, ulusumuz tarihinin en karanlık günlerinden birine dönüştü” ifadelerini kullanan Obama, bu hafta sonu, saldırının kurbanlarını bir kez daha saygıyla andıklarını vurguladı.

Geçen 15 yılda çok şeyin değiştiğini kaydeden Obama, ‘11 Eylül saldırılarını yapan El Kaide liderlerini ortadan kaldırdıklarını’ ve ‘Usame bin Ladin’e adaleti götürdüklerini’ belirtti.

‘EL KAİDE VE IŞİD’LE ARALIKSIZ MÜCADELE EDİYORUZ’

Ancak bu süre içinde terörle ve teröristlerle yüzleşmeye devam ettiklerini dile getiren Obama, “El Kaide ve IŞİD gibi teröristlerle aralıksız şekilde mücadele ediyoruz ve ülkemizi güvende tutabilmek için onları yok edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ayrıca...

Trump: Çin ile tüm ilişkileri kesebiliriz

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs salgınından sorumlu tuttuğu Çin ile “tüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir