Home / News / HABER / İSLAMİ BELDELER / Kudüs’te hoparlörle ezan okuyan imama para cezası!

Kudüs’te hoparlörle ezan okuyan imama para cezası!

İşgalci varlığı ‘İsrail’in, Kudüs’ün batısında yer alan El-Lod şehrinde hoparlörden ezan okuyan Ed-Da’va Camisi imamına 200 dolar para cezası verildi.

El-Lod şehrindeki En-Nur Camisinin imamı Adil el-Far, El-Lod Belediyesinin, Arap yerleşim bölgesi Eş-Şenir Mahallesi’ndeki Ed-Da’va Camisi’nde imamlık yapan kardeşi Mahmud el-Far’a hoparlörden ezan okuduğu için 200 dolar ceza verdiğini belirtti.

İLK KEZ BÖYLE BİR CEZA ALDILAR

Bu konuda daha önce herhangi bir uyarının yapılmadığına işaret eden Far, ezanın hoparlörle okunması nedeniyle caminin ilk kez böyle bir cezaya çarptırıldığını dile getirdi. Far, söz konusu cezanın caminin yakınında oturan Yahudilerin ‘sesten rahatsız’ olması gerekçesiyle verildiğini söyledi.

CEZA, BAŞKA BİR YASADAN HAREKETLE VERİLİYOR

İsrail medyasına göre, ‘gürültü kirliliğine neden olduğu’ iddiasıyla camilerden hoparlörle ezan okunmasının yasaklanmasını öngören tasarı henüz yürürlüğe girmemesine rağmen bu tür cezalar, vatandaşları rahatsız eden ve gürültü çıkaran’ kişilerin cezalandırılmasını öngören başka bir yasadan hareketle veriliyor.

Ayrıca...

Çin’in toplama kampları nedeniyle Doğu Türkistan nüfusu hızla azalıyor

Avustralya’da yayın yapan Mercatornet’in hazırladığı rapora göre, ülkedeki Uygur nüfusu, bu kampların kurulduğu 2017’den bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir