Home / News / HABER / İSLAMİ BELDELER / Netanyahu: İşgal planı devam edecek

Netanyahu: İşgal planı devam edecek

İşgalci yahudi varlığı sözde başbakanı Netanyahu, “Daha önce yeni bir belde inşa edeceğimizi söyledim. Bunu ilk defa aralık ayında söyledim. Bugün o vaadi yerine getireceğim. Çok yakında ayrıntılarını öğreneceksiniz” dedi

Netanyahu Slovakya Cumhurbaşkanı Andrej Kiska ile görüşmesinin başında yaptığı konuşmada, “Daha önce yeni bir belde inşa edeceğimizi söyledim. Bunu ilk defa aralık ayında söyledim. Bugün o vaadi yerine getireceğim. Çok yakında ayrıntılarını öğreneceksiniz.” dedi.

Öte yandan Birleşmiş Milletler’e olan katkılarını azaltacaklarını belirten Netanyahu, “BM’de bize saldırılmasını finanse etmeyeceğim. Biz oyunun kurallarını değiştiriyoruz. BM’de bizim aleyhimize sözlü saldırılar gerçekleşiyor. Bundan dolayı BM’ye olan üyelik harcında 6 ya da 7 milyon dolar azaltmaya gitmiştim. Gerçekleşen oylamadan sonra 2 milyon dolar daha azaltmaya gittim.” diye konuştu.

Netanyahu, BM’ye ödenmeyecek meblağın, Dışişleri Bakanlığına aktarılacağını ve İsrail’e yakınlaşmak isteyen ülkeler ile ilişkilerde kullanılacağını kaydetti.

Haaretz gazetesinin haberinde, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, mahkeme kararıyla Amona’dan tahliye edilen Yahudiler için yine işgal altındaki Batı Şeria’da yeni yerleşim yeri kurma sözü verdiği kaydedilmişti.

BM Güvenlik Konseyi, geçen yıl aralık ayında Obama yönetiminin çekimser oy kullanması sayesinde, İsrail’in Yahudi yerleşim yerlerini derhal durdurmasını isteyen 2334 sayılı kararı kabul etmişti.

Ayrıca...

Çin’in toplama kampları nedeniyle Doğu Türkistan nüfusu hızla azalıyor

Avustralya’da yayın yapan Mercatornet’in hazırladığı rapora göre, ülkedeki Uygur nüfusu, bu kampların kurulduğu 2017’den bu …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir