Home / News / HABER / TÜRKİYE / Aktay: Cumhurbaşkanımız yarın partimize üye olacak

Aktay: Cumhurbaşkanımız yarın partimize üye olacak

AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın AK Parti’ye üye olacağını açıkladı.

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nda (MKYK) parti olağanüstü kongresinin 21 Mayıs’ta yapılması kararlaştırıldı.16 nisan anayasa değişikliği referandumu’nda ‘Evet’ çıkması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kurucusu olduğu AK Parti’ye yeniden üye olmasına yönelik süreç başlatılmıştı.

Merkez Yürütme Kurulu ve MKYK’da alınan kararlara değinen Aktay, şunları söyledi:

Herkes aynı iklimin içerisinde. Bugünü bir şölen olarak değerlendirdik. Bütün bu tartışmaların bizim için bir öfke konusu olmaktansa birlik vesilesi olarak değerlendirilmesi mümkün.
Cumhurbaşkanımızın kurucusu olduğu partisiyle ilişkisinin ihya edilmesi amacıyla, davete icabeten yarın partimizle ilişkisinin ihya edilmesine dair MKYK’da yapılan görüşme neticesinde bütün üyeleri oy birliği ile karar aldılar ve bunu onaylamış oldular. Yarın Cumhurbaşkanımızın üyeliğinin ihya edileceğini söyleyebiliriz.
Yarın törene kurucu üyelerimiz, MKYK üyeleri, milletvekilleri, merkez disiplin kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları başkanları ile Cumhurbaşkanı Külliyesi’nden katılacak üyeler ile düzenlenecek bir merasim olacak.
21 Mayıs’ta olağanüstü kongre olacak. Sayın Başbakanımızın, Genel Başkanımızın davetiyle oluşuyor bu olağanüstü kongre. Bu kongrede de bir seçim yapılması ve Sayın Cumhurbaşkanımızın partimizin genel başkanlığına seçilmesini öngörüyoruz.
Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) son seçim sonuçlarına göre vatandaşlarımızın 51.41’i ‘Evet’ oyu vermiştir. Biz ‘Evet’ oyu verenleri de ‘Hayır’ oyu verenleri de kucaklayan bir anlayış içerisinde kabul ediyoruz. ‘Evet’ diyene de ‘Hayır’ diyene de saygımız sonsuz. Ülke olarak 80 milyon insanımızla bir ve beraberiz. Bu oyların hükümete verilmiş olduğunu düşünmüyoruz. Bu oranın içerisinde AK Parti’ye verilen oylar da verilmeyen oylar da dahildir. Demokrasinin tabiatı içerisinde gerçekleşmiş olan bir hadise olarak değerlendiriyoruz.
Genel Başkanımızın çağrısı ve MKYK’nın onayıyla 21 Mayıs günü hem genel başkan hem de MKYK için bir seçim yapılmış olacak.
Tören, AK Parti’nin altındaki salonda gerçekleşecek. Bir balkon konuşması değil ama sayın Cumhurbaşkanımızın bir hitabını bekliyoruz.
Kurucular kurulu üyeleri olarak herkes davetli. Şahıs olarak özel bir davet yok. Herhangi bir şahsa özel olarak bir davet yok. Kurullara üye olanlar davet edilmiş olacak.

Ayrıca...

Gaziantep’te Köklü Değişim “HİLAFET” sayısını tanıttıkları için 7 Müslüman’a Gözaltı

Şanlıurfa’dan sonra Gaziantep’te de Köklü Değişim Dergisi’nin “Hilafet” kapak konulu Mart sayısını tanıttıkları ve yaptıkları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir