Home / News / HABER / TÜRKİYE / 20 günde 12 bin göçmen İstanbul’dan Sürüldü

20 günde 12 bin göçmen İstanbul’dan Sürüldü

İstanbul Valiliği, “Düzensiz Göç, Kayıt Dışı İstihdam ve Kayıtsız Suriyeliler” başlıklı bir açıklama yayınladı. Valilik, 12-31 Temmuz arasında 12 bin 474 göçmenin Geri Gönderme Merkezleri’ne gönderildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, ‘Suriyeliler ve işyeri tabela denetim faaliyetleri kapsamında’ 12-31 Temmuz 2019 tarihleri arasında 12 bin 474 göçmenin Geri Gönderme Merkezlerinin bulunduğu illere sevk edildiği ve ülkelerine geri gönderme işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

GEÇİCİ BARINMA MERKEZLERİNE GÖNDERİLDİLER 

Açıklamada ayrıca şu bilgiler verildi, “Aynı dönemde, hiçbir ilde kaydı bulunmayan 2 bin 630 Suriyeli, Bakanlığımızın belirlediği illerdeki Geçici Barınma Merkezlerine sevk edilmiştir. Başka illere kayıtlı Geçici Koruma Kapsamındaki Suriyelilerin, kayıtlı bulundukları illere dönüşleriyle ilgili süreç devam etmektedir.” 

ARAPÇA TABELALAR DEĞİŞTİRİLECEK 

İstanbul Valiliği açıklamasında Arapça tabelaları değiştirilmesi konusunda ise, “İlimizdeki işyeri tabelalarının mevzuata uygun hale getirilmesine ilişkin çalışmalarda bu güne kadar 5 bin 866 işyerine rehberlik hizmeti verilmiş, mevzuata uygun olmadığı tespit edilen 1.533 işyeri tabelasının, mevzuata uygun hale getirilmesi için çalışmalar devam etmektedir” denildi

Ayrıca...

Gaziantep’te Köklü Değişim “HİLAFET” sayısını tanıttıkları için 7 Müslüman’a Gözaltı

Şanlıurfa’dan sonra Gaziantep’te de Köklü Değişim Dergisi’nin “Hilafet” kapak konulu Mart sayısını tanıttıkları ve yaptıkları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir