Home / News / HABER / Netanyahu: “İsrail’e” katacağımız bölgeleri haritalamaya başladık

Netanyahu: “İsrail’e” katacağımız bölgeleri haritalamaya başladık

Binyamin Netanyahu ‘ABD Başkanı Donald Trump’ın planına göre “İsrail’in” bir parçası olacak bölgeleri haritalama sürecindeyiz’ diye konuştu.

Binyamin Netanyahu, ABD ve işgalci vekillerden oluşan bir ekibin, Ortadoğu Barış Planı kapsamında Batı Şeria’dan bazı kısımları ilhak etmek üzere harita çalışmalarına başladığını açıkladı.

İşgalcilere ait ‘Jeruzalem Post’ gazetesinin aktardığına göre Netanyahu, “ABD Başkanı Donald Trump’ın planına göre “İsrail’in” bir parçası olacak bölgeleri haritalama sürecindeyiz. Bu uzun sürmeyecek. Birkaç hafta içinde bitireceğiz” dedi.

‘Jeruzalem Post’a göre ABD’li diplomatik bir kaynak ise “Netanyahu yönetimi ile yakın temas halindeyiz” şeklinde konuştu.

Trump’ın Ortadoğu Barış Planı, ABD’nin Siyonistlerce işgal edilmiş Batı Şeria topraklarını yanı sıra Ürdün Vadisi’nde kurduğu yerleşim bölgeleriyle yaptığı ilhakı onaylamasına ve Filistinlilerin ‘1967 sınırları’ kapsamına ilişkin isteklerini karşılamayan bir Filistin devletini tanımasına izin veriyor.

Barış Planı ayrıca Kudüs’ün işgalcilerin “bölünmez başkenti” olarak tanınmasını, gelecekteki Filistin devletinin başkentinin ise Kudüs şehrinin doğusundaki Ebu Dis beldesi olmasını öngörüyor.

Ajanslar

Ayrıca...

Kar: Ruhani değil siyasi halifelik

Yıllardır halifeliği savunan Hizbu’t Tahrir’in Türkiye Medya Sorumlusu Mahmut Kar, Hilafetin ruhani değil siyasi olarak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir