Home / Media / Videolar / [13 Mart 2020] Siyasi Başlıklar

[13 Mart 2020] Siyasi Başlıklar

Siyasi Bakışlar’da bu hafta; “Sağlık Bakanı’nın koronavirus açıklaması”, “Petrol fiyatlarındaki büyük düşüş”, “Ali Babacan’ın kurduğu yeni parti”, ve “Yunanistan sınırındaki mülteci krizi” konuşuldu.

•Türkiye’de tespit edilen ilk koronavirüs vakası Sağlık Bakanı’nın açıklamasıyla duyuruldu. Koronavirüs nasıl bir virüs? Dünya gündemini bir anda etkisi altına alan koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler yeterli mi? Bakanın açıklamasının ardından halkın tepkisi ne yönde oldu?

•Uluslararası piyasalarda koronavirüs salgınının etkisi sebebiyle OPEC ve OPEC dışı petrol üreticisi ülkelerin kararı sonrasında petrolün varil fiyatı 35 dolara kadar geriledi. Petrol fiyatlarının düşüşünün arka planında ne var? Bu düşüşün Türkiye’ye yansımaları…

•Türkiye siyasi sahnesi, Ali Babacan’ın kurduğu “DEVA Partisi” ile yeni bir partiye daha kavuştu. Ahmet Davutoğlu’nun partisinin ardından kuruluşu açıklanan bu yeni parti Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunlara deva olabilecek mi? İslâm’da siyasi partilerin hükmü ve işlevi nedir?

•Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sınırların açıldığını duyurmasının ardından Yunanistan sınırına yoğun bir mülteci akımı başladı. Yunan hükümeti ve güvenlik güçlerinin gayri insani tutum ve davranışları sonucu sınırda bir insanlık krizi yaşanıyor. Mültecilere reva görülen bu gayri insani tablonun sonuçları neler? Türkiye’nin sınırları açmasına karşı Avrupa’nın tutumu ne? Bu mağduriyetleri kim durdurabilir?

Köklü Değişim Medya Ankara Temsilcisi Kadir Kaşıkcı soruyor;

Köklü Değişim Yazarları Yusuf Yavuzkan ve Muhammet Hanefi Yağmur cevaplıyor…

Ayrıca...

[12 Mayıs 2020] Hizb-ut Tahrir Türkiye Haftalık Değerlendirme Toplantısı

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar, Türkiye gündemini meşgul eden önemli konuları değerlendirdi… …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir