Home / News / HABER / DÜNYA / “Avrupa Birliği’nin Ek 500 Milyar Dolara İhtiyacı Var”

“Avrupa Birliği’nin Ek 500 Milyar Dolara İhtiyacı Var”

Euro bölgesi ekonomik kurtarma paketinin başındaki isim Klaus Reglig, Avrupa’nın ekonomik toparlanma için ek 500 milyar dolara ihtiyaç duyacağını kaydetti.

Avrupa Birliği maliye bakanları geçen ay 540 milyar dolarlık ekonomik toplarlama paketi konusunda uzlaşmışlardı.

Avrupa İstikrar Mekanizması Direktörü Klaus Regling, İtalyan Corriere Della Sera gazetesine verdiği ve Politico’da da yer alan demecinde Corona virüsü salgını nedeniyle ekonomik toparlanmanın uzun ve pahalı olabileceğini, yeni adımlar gerekebileceğini kaydetti.

Reglig, ikinci aşama için Avrupa kurumlarından en az 500 milyar dolara ihtiyaç duyulacağını, bunun daha fazla da olabileceğini kaydetti.

Bunun için açık fikirle yeni oluşumlar düşünmeliyiz diyen Reglig, aynı zamanda var olan kuruluşları kullanmaları gerektiğini, çünkü bunun daha kolay olduğunu kaydetti.

Geçen hafta kabul edilen mali önlemlerin 240 milyar doları Avrupa İstikrar Mekanizması’ndan, 200 milyar doları Avrupa Yatırım Bankası’ndan, 100 milyar doları da Avrupa Komisyonu’nun işsizlik sigorta planından sağlandı.

Avrupa Birliği liderleri Perşembe günü video konferans yoluyla konuyu görüşecekler.

Avrupa Birliği içinde krizden en fazla etkilenen ülkelere yeterince yardım yapılmadığı konusunda eleştiriler dile getiriliyor.

Ajanslar

Ayrıca...

Kar: Ruhani değil siyasi halifelik

Yıllardır halifeliği savunan Hizbu’t Tahrir’in Türkiye Medya Sorumlusu Mahmut Kar, Hilafetin ruhani değil siyasi olarak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir