Home / News / HABER / DAVA / Şanlıurfa Tek Vücut, Suriye Kıyamına Sahip Çıktı

Şanlıurfa Tek Vücut, Suriye Kıyamına Sahip Çıktı

  Köklü Değişim Dergisi Konferanslar serisine Şanlıurfa’da “Batı’nın İslamla Bitmeyen Kavgası Suriye’de Devam Ediyor” başlıklı yeni bir konferans ile devam edildi. Şanlıurfa Şehitlik Çamlık Konferans salonunda yapılan programa Urfalı Müslümanlar yoğun katılım gerçekleştirdiler.

Suriye’den muhacir olarak gelen Müslümanlara ev sahipliği yapan ve Ensar olma görevini icra eden Urfalı Müslümanlar yaklaşık 2 saat süren Konferans boyunca yoğun bir atmosferde tekbir ve tevhidler ile konuşmacıları dinlediler.

Köklü Değişim Dergisi yazarı Mustafa Küçük‘ün sunum konuşmasını yaparak başlattığı Konferans Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam etti. Bosna, Irak, Afganistan ve Suriye’de ABD, Batı ve zalimlerin Müslümanlara yönelik yaptıkları işgal ve katliamlarını konu edinen sinevizyon gösteriminden sonra Konferans konuşmacıları tek tek sunum konuşmalarını yaptılar.

Köklü Değişim Dergisi yazarı Aydın USALP birinci konuşmacı olarak sunum gerçekleştirdi. Aydın USALP konuşmasında Batı’nın İslam ile Bitmeyen kavgasının hak ve batıl mücadelesi olduğunu ve bu mücadelenin dünya yaratıldığı günden bugüne devam ettiğini ifade etti. Batı’nın İslam ile bu kavgasının dönüm noktalarına değinen USALP, İslam ümmetinin yaşadığı iki önemli sarsıntıya vurgu yaptı. Hilafet’in kaldırılması ve Yahudi varlığı İsrail’in işgalci olarak Kutsal topraklarda kurulması bu kavganın ibresini Batı lehine çevirdiğini ifade etti. USALP Suriye’de bu ibrenin Müslümanlar ve İslam’ın lehine döndüğünü söyleyerek Suriye’de ABD ve Batı’nın İslami Hilafet İsteyen Müslümanlara karşı hep birlikte küresel bir savaş başlattıklarına vurgu yaptı.

İkinci Konuşmacı olarak söz alan Köklü Değişim Dergisi yazarlarından Mahmut KAR konuşmasına başlarken salondaki Müslümanlara şöyle bir soru sordu: Kâfirleri kızdırmak ister misiniz? Kâfirlerin kalbine korku salmak ister misiniz? O halde tevhid bayraklarınızı kaldırın ve dalgalandırın ve Allahu Ekber nidalarınız semayı inletsin. Mahmut Kar’ın bu talebine salon yüksek sesle tekbirler getirerek karşılık verdiler. KAR konuşmasında Suriye devriminin İslam ümmetine kazandırdıklarına değindi. Suriye devriminin dostu ve düşmanı ortaya çıkardığını söyleyen Kar, bu devrim Allah’ın izni ile Hilafet devleti ile taçlanacaktır inşaAllah dedi. Konuşmasının son bölümünde Suriye’deki son gelişmeleri de analiz KAR, tüm Müslümanlara, yöneticilere ve âlimlere seslenerek şöyle dedi: Kahrolsun ABD, kahrolsun Avrupa, kahrolsun İsrail, kahrolsun siyonizm, kahrolsun emperyalizm dediğiniz gibi “Kahrolsun Demokrasi” demeye var mısınız? Kar’ın bu talep ve çağrısına karşılık salondaki Müslümanlar hep birlikte tekbirler getirerek cevap verdiler.

Konferansın son bölümünde yapılan dua ile tüm salondaki Müslümanlar hep birlikte Allah Subhanehu Ve Taala’dan Müslümanlar için yardım ve niyazda bulundular.

Konferanstan sonra konuşmacılar ile katılımcı Müslümanlar tek tek kucaklaşarak birlik ve dirlik mesajı verdiler.

Ayrıca...

HİLÂFET VİDEOSUNDAN KADINLARA DA GÖZALTI ZULMÜ!

İstanbul ve Bursa’dan sonra şimdi de Ankara’da Hilâfet videosu için evlere baskın ve gözaltılar yapıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir