Home / News / OKUYUCUDAN / Makale / AKP’li ”Türkiye” nereye gidiyor?
islam devleti default

AKP’li ”Türkiye” nereye gidiyor?

Deniz Özdemir Hiҫ bir kin veya hiҫ bir menfaatten dolayı değil, gerçekten sorunların olduğu ve nereye kadar gider diye yazıyorum.

 

Yıllarca kendi rejimini ayakta tutmak iҫin, halka zülüm ve işkence yapan ”Kemalizm” rejimi halkın gözünden tamamen düşmüştü.

Kuyuya düşen yılana sarılır misali, halk AKP ye sarılarak ve bir ümit ve bir kurtuluş olarak gördü. Geçmişte dili ve bedeni yanan mazlum halk, geҫmişe kıyaslayarak AKP’ye var gücüyle desteklediler, hatta o denli oldu ki biz bilmeyiz AKP bilir mantığı yerleşti maalesef, artık partinin hataları görmezlikten gelip ve hataları görünmez olmuştur destekleyicilerin gözünde.

Parti ve parti liderleri yaptıkları bütün çalışmaları geҫmişe kıyaslayarak kendilerine hep haklılık payı çıkarmaya çalıştı. Yapılan bütün çalışmaları, geҫmişe götürerek, halkı ikisinin arasında bir alternatif yapılmasını sağladılar. İSLAM DEĞİL, zorba ”Kemalizm” göre bir seҫim yapmaya zorladılar, ideal İslam değil de! AKP ve Kemalizm arasında seҫim yapmaya başladı.

Konumun asıl amacı başlıkta yazdığım gibi AKP´li Türkiye nereye gidiyor? Gerçekten Türkiye’nin yarasına merhem olacak mı? Müslümanlar iҫin ne yapabilir, eğer Müslümanlar iҫin bir şeyler yapacağını düşünmüyorsak neden destekleniyor? Sadece Türkiye’mi düşünülüyor ya öbür Müslümanlar ne olacak? Türkiye sadece kendi sınırları olan bir ulus devlet, bunun İslam’da yeri var mı?

Müslümanlar bir vücudun azaları deǧilmiyiz? Vücudun bir yeri acı ҫektimi bunu tüm vücut hissetmesi gerekmiyor mu? Ahirette Müslümanlar iin ne yaptınız diye bizlere sorulmayacak mı? Bizler ne diyeceğiz o zaman AKP yaptı bizde bir şey yapamadık mı diyeceğiz.

AKP hükümetin eliyle Müslümanları katletmiyorlar mı, bunun nasıl bir mazereti olabir ki?

Dünyanın her yerini sömüren ve sadece Müslümanlarla savaşan Amerika’yla birlikte hareket etmiyor mu! Bunun nasıl bir tarifi olabilir.

Üç seneye yakın Suriye´de Müslümanları katleden Suriye rejimine bütün lojistik desteği veren İran’la nasıl Suriye ilişkilerinde yardımlaşılır, nasıl bir sonuҫ alınır! Yüz ellibin insanı öldüren İran’la birlikte.

Suriye’deki Müslümanların canına, malına, ırzına göz diken İran’la nasıl olurda hala dost içerisinde olurlar.

AKP’nin siyaset dönemiyle birlikte hızla yükselen suҫ oranlarına bir göz atalım.

Geleceğin gençleri alkol ve uyuşturucu bağımlısı olmuş.

2013´de İstanbul’da 32 bin lise öğrencisiyle yapılan anket, çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Çoğunluğu lise 1. sınıfta okuyan her 100 öğrenciden 32’si alkol, 9’u uyuşturucu kullanıyor.

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 2007 yılında 94 bin 219 olan, 2011 yılında 120 bin 117’ye yükselen boşanma oranları rakamları, 2012’ de 123 bin 325’e yükselmiştir. Erkek ve kadınların, en fazla 30-34 yaş aralığında boşanması kayıtlara geçmiş, boşanmaların büyük yoğunluğu ise, evliliklerin 1 ila beşinci yılları arasında meydana gelmiştir.

Sistemin insanları hayvanlaştırdığı, çocuklara karşı cinsel istismarı hat safhaya getirmiştir.

Türkiye’deki son senelerde artan ve çocuklara karşı cinsel istismar büyük bir artış görülmekte: tahmin edilen çocukluk çağı cinsel istismarı 3 kız çocuğundan biri, 5 erkek çocuğundan biri şeklinde, cinsel istismara maruz kalmakta.  (Radikal)

Toplum, yolsuzluk, ahlaksızlık önüne geçilemez hal almış durumda.

2012 yılında Türkiye genelinde yüzde 8.35 artışla 3 milyon 285 bin 925 suç olayı meydana gelirken, davacı veya davalı olarak yaklaşık 21 milyon kişi de adliye kayıtlarına geçti.

Siyasi aҫıdan hiç bir kuvveti olmayan AKP hükümetiyle Türkiye, eskiden olduğu gibi, dış kuvvetlerin yol geҫen hanı olmuştur hava ve kara sahalarıyla beraber.

Elindeki kuvvetli medyasıyla, patlak balona yama yapmaya devam eden AKP herşeyi güzel göstermeye çalışılıyor.

Elinde sonunda halk her şeyin farkına varıp,  sizi ve sizin gibi demokrasiyle bir şey yapmaya çalışan partileri defteri düzecektir. İlahi nizamın doğru ve düzgün bir şekilde tatbik edeceklerdir.

Ne kadar temiz bir parti olsan da, demokrasi ҫarkına girdiysen, seni zalimde, kardeş katili de, bir bakmışsın onlar gibi düşünmeye başlamışsın ve onlara benzemişsindir ve o yolda bir bakmışsın ölmüşsün.

Allah hepimize nebevi metodu gibi bir davet nasip etsin. (Amin)

 

Ayrıca...

bu-ramazan-ayi-hilafetsiz-gecen-son-ramazan-olsun

Bu ramazan ayı hilafetsiz, buruk geçen son ramazan olsun

İslam, hayat dolu bir nizamdır. Onda durgunluk, diğer dinlerdeki gibi kapalılık söz konusu değildir. Hayatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir