Home / News / HABER / DAVA / Tekfir Konulu Söyleşi Gerçekleştirildi (Video)

Tekfir Konulu Söyleşi Gerçekleştirildi (Video)

Söyleşinin konusu ise son dönemlerde Suriye’de yaşanan gerginliklerle birlikte iyiden iyiye konuşulmaya başlayan ve hatta kutuplaşmalara, çatışmalara sahne olan “Tekfir” meselesi…

Konferans ve Panellerde yaşanan bir sıkıntı; konuşmacı ile dinleyici arasında yaşanan öncelikler sorunudur. Çoğu zaman konuşmacının öncelikleriyle dinleyicinin öncelikleri bir biriyle uyumlu olmaz. Nihayetinde dinleyici duymak, öğrenmek istedikleri yerine konuşmacının verdiği mesajlarla oradan ayrılır. Bu sorunu bir nebze olsun hafifletebilmek için Köklü Değişim “Söyleşi” programları ile dinleyicileriyle buluştu.

Köklü Değişim Dergisi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve sahibi olan Süleyman Uğurlu hocanın modaretör olduğu programa Roterdam İslam Üniversitesi Şeri İlimler Bölümünü bitirmiş, Hadis ilminde icazet sahibi, Kalkınma Yolunda İnsan ve Sorularla Hilafet ve Halife adlı kitapları yayınlanan, sayın Ercan Tekinbaş Hoca konuşmacı olarak katıldı.

Söyleşinin konusu ise son dönemlerde Suriye’de yaşanan gerginliklerle birlikte iyiden iyiye konuşulmaya başlayan ve hatta kutuplaşmalara, çatışmalara sahne olan “Tekfir” meselesi idi.

Haricilerin ortaya çıkışından günümüze kadar amellerine bakarak Müslümanları küfür ile itham eden ve tekfirci olarak isimlendirilen bu düşüncenin tarihsel seyri ele alındı.

Bu düşünce akımının, İman-amel ilişkisinden ortaya çıkan yanlış anlamanın bir tezahürü olarak değerlendirilmesi gerektiği üzerinde duruldu.

Facebook üzerinden ve dinleyicilerden gelen soruların tamamı olmasa da birçoğu yanıtlandıktan sonra iki saati bulan program sona erdi.

Kaynak: Köklü Değişim

 

Ayrıca...

Yıkılışının yıldönümünde Hilafet paneli

Köklü Değişim Medya olarak Hilafetin kaldırılışının Hicri 100. Yılı münasebetiyle düzenlediğimiz Web-Panel serisinin dördüncüsü Hilafetin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir