Home / News / OKUYUCUDAN / Makale / Recep Tayyip Erdoğan`ın 12 Yılda Ümmet için yaptıkları!
islam devleti default

Recep Tayyip Erdoğan`ın 12 Yılda Ümmet için yaptıkları!

Recep Tayyip Erdoğan`ın 12 Yılda Ümmet için yaptıkları ! 12 yılın özeti: Recep Tayyip Erdoğan 14 Ağustos 2001’de Adalet ve Kalkınma Partisi’ni (AKP) kurdu ve parti genel başkanı seçildi. Kurulan(AKP) 3 Kasim 2002 seçimlerinde %34,2 ile birinci parti oldu. Erdoğan siyasi yasağı bulunduğu için seçimlere giremedi, Seçim sonrası 58. Hükümet Abdullah Gül başbakanlığında Erdoğan’ın siyasi yasağının kaldırılması için TBMM’ye yasa teklifi sunuldu. Bu yasa önce Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından veto edildi daha sonra aynı yasa değiştirilmeden onayladı. Bu yasanın kabuluyle Erdoğan’ın seçilmesi için bir engel kalmadı. Erdoğan’ın milletvekili seçilmesinin ardından başbakan Abdullah Gül, Erdoğan’ın başbakan olması için Cumhurbaşkanı Sezer’e istifasını sundu. Sezer hükümeti kurma görevini Erdoğan’a verdi ve Erdoğan başkanlığında 59. Hükümet kuruldu.

22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan 23.Dönem Milletvekili Seçimlerinde %46,6 oy alarak 341 milletvekili çıkaran AKP, Recep Tayyip Erdoğan’ı ikinci kez başbakan yaptı.

12 Haziran 2011 tarihinde 24. Dönem Milletvekili Seçimlerinde %49,8 oyalarak 327 milletvekili çıkaran AKP, Recep Tayyip Erdoğan’ın üçüncü kez başbakan olmasını sağladı.

Ve 28 Ağustos 2014 tarihinden bu yana ise 12. Cumhurbaşkanı olarak, bu görevi yapmakta.

İsrail-Türkiye:

AKP İsrail ile 15 Temmunz 2004`te Ankara`da bir mutabakat zaptı imzalayarak, Serbest Ticaret kapsamında anlaştı. AKP’li Enerji Bakanı Hilmi Güler, İsrail Ulusal Altyapı Bakanı Binyamin Ben-Elizer ile boru anlaşması imzaladı. Türkiye’den İsrail’e uzanacak boru`dan petrol, doğalgaz, elektrik ve su geçmesi planlandı.1 Mayıs 2005 tarihli İsrail ziyareti sırasında Heron’larla ilgili anlaşmayı Recep Tayyip Erdoğan imzaladi. M60 tanklarının modernizasyonu için yeni protokol ve 17 ayrı askeri proje görüşmesi yapıldı.

Detaylar:

•.Türkiye’nin F-4 Fantom ve F-5 jetlerinin modernleştirilmesi – 900 Milyon $. 

•.Türkiye’nin M60A1 tanklarından 170’inin geliştirilmesi – 687 Milyon $. 

•.Popeye-I ve Popeye-II füzeleri. 

•.Popeye-II yüzeyden-havaya füzeler – 150 Milyon $. 

•.10 Heron UAV – 183 Milyon $. 

•.İsrailli pilotların dağlı alanda uçuş egzersizi için Konya atış alanında pratik yapmalarına ve Türk pilotların, İsrail’deki Nevatim hava meydanında bilgisayarlı atış alanı pratiği yapmalarına izin verildi. 

ABD-Türkiye:

ABD için  Recep Tayyip Erdoğan çok önemli olduğunu ABD-Türkiye ilişkilerinden ziyade, Ortadoğu’da veAvrupa kıtasının güneydoğu´da yaşayan insanların kendine örnek alması gereken lideri ve Türkiye Cumhuriyeti`ni model Devlet olarak sunabilmek için, çok yoğun çalışmalarda bulunan  ABD bize bunu gösteriyor. Bunu kanıtlamak için 15 Temmuz 2012 tarihinde ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton`un  Mısır ziyaretindeki Gerçekleşen konuşmasında. Mısır’daki Müslüman Kardeşler için olası bir model olan, İslami bir partinin başarılı bir biçimde iktidara geldiği Türkiye, sözlerinde yer aldı. Buda bize Recep Tayyip Erdoğan`ın, ABD’nın bu bölgedeki çıkarlarını savunmak için model görevi yaptığını gösteriyor. Ve günümüzdeki ilişkilerde`de bunu görmekteyiz. BM 69. Genel Kurulu nedeniyle New York’ta bulunan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin terörle mücadelede üzerine düşen görev neyse yapmaya devam edeceğini ve ABD liderliğindeki koalisyona desteği devam edeceğini açıkladı.

Recep Tayyip Erdoğan`ın 12 yılda Ümmet için yaptiği yoğun araştırmalar`dan sonra boş sözlerden başka hiç bir sey bulamadım, ve hatta Müslümanların aleyhine çalışmakta. Kafirleri dost edinen Recep Tayyip Erdoğan’a şunu hatırlatmak isterim ki;

Nisa suresi 144.ayeti.:

  • •.يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ الْكَافِرِينَ أَوْلِيَاء مِن دُونِ الْمُؤْمِنِينَ أَتُرِيدُونَ أَن تَجْعَلُواْ لِلّهِ عَلَيْكُمْ سُلْطَانًا مُّبِينًا 

Ey iman edenler! Müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin; (bunu yaparak) Allah’a, aleyhinizde apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?

 

 

Nereye kadar Demokrasi?!

 

 

Batı toplumları, kendilerini demokratik topluml olarak tanımlar. Okullarda ve üniversitelerde de yunaca demokrasi “demos Cratus” türkce “egemenlik halka aittir” diye öğrenciye derslerde bunu öğretirler. Derslerde Yunanlılar ilk demokrasi devlet sistemini kuran halk olarak tanımlar. Ama bu demokrasi otantik tarihinde derslerde ki öğretilen demokrasi cok farklı, mesela; Yunanlılar kadınlara oy verme hakkı tanımamıştır halbuki halkın çoğunluğu kadınlardı.O zaman içersinde Yunanlılarda demokrasinin gerçek anlamda işe yaramaz olduğunu anladılar ve daha sonra reddedildi.

 

Fransız devrimciler kilisenin hakimiyetini sorgu etiler, sonra devlet ve kilise mecburi bir anlaşmada bulundular. Anlaşmada Hıristiyan geleneği birçok sosyal ayrıcalıkları ile muhafaza edilmişti, ve laik hükümetler kurulmuştu. Bugün okulda ögretilen ise, uzun bir demokratik geleneğen olduğunu ve bunun batıdaki halk her zaman istediğinden bahsediliyor.Batılı ülkelerin demokratik sistemlerin daha yakından inceledimiz zaman ancak, gerçten halka değil lobicilere yaradığını, politikacılar sadece onların menfaati için çalıştığını izlemekteyiz. Kanun ve kuralların toplumun yönlendirmek için daha doğrusu aldatmak ve oyalamak için yapıldığını görüyoruz.

 

Müslümanlar olarak, devamlı insanlara İslamiyeti sunmak gerekiyor. Çünkü Demokrasinin insanları basdırmak için var olduğunu anlayan ve anlamayan Müslümanlara ve Müslüman olmayanlara İslamiyetteki gerçek anlamda hayatlarının en iyi bir şekilde yaşayacaklarını söylemek gerekiyor.  

 

Müslümanlar olarak, biz güncel haberlere baktığımızda şunu görmekteyiz. Dünyada İŞİD propagandası yapıldığını görüyoruz. yapılan propagandanın amacı;  demokrasinin insanları basdırmak için var olduğunu anlayan ve anlamayan Müslümanlara ve Müslüman olmayanlara İslamiyetin hiçbir zaman kapitalizme karşı alternatif olmayacağını gösermek içindir. O yüzden bugün İŞİD üzerinden yapılan propagandayı İslamiyete karşı yapıldığını algılamamız gerekiyor. Biz Müslümanlar olarak bu oyuna aldanmamamız gerekiyor ve İŞİD’in kurdu Hilafetin gerçek Rasidi hilafetle alaksının olmadığını ve Raşidi hilafetin gerçekten çözüm olduğunu, gerçekten kurulmasının çok yakın olduğunu ve gerçekten geleceğini dilimizden düşürmemiz gerekir.

 

Demokratlarında anladığı gibi toplumu yöneltmek gittikce zorlaşıyor. Batıda yaşayan toplumun çoğu mutsuz ve devletlerine karşı güvencleri gittikçe azalıyor, böyle bir toplumu yöneltmek çok zor. Hilafetin güncel oldu hergün haberlerde bahsedildigi zamanda daha da zor. Batının böyle bir duruma karşı ideolojik olarak hazır olmadıklarını, demokrasilerinin pekteişe yaramadığını görmekteyiz. Yapa bildikleri tek şey alçakça karalama propagandası yapmak, yakmak, yıkmak, insanları perişan etmek… Bu aslında demokrasi içersinde yasayan insanlar için demokrasinin iflasını, hatalarla dolu bir sistem olduğunun bir belgesidir.  Ama malesef bu durmu anlamayan Müslumalar var. O yüzden Allah’a itaat edelim insanlara İslamiyeti sunmakda kendi isteklerimizi ikinci plana atalım ve böyle bir zamanda insanlara Allah’ın farz olan yolunu eksiksiz anlatalım, Nerye kadar demokrasi? diyelim.

Kardesiniz;

Adullah Can

Ayrıca...

bu-ramazan-ayi-hilafetsiz-gecen-son-ramazan-olsun

Bu ramazan ayı hilafetsiz, buruk geçen son ramazan olsun

İslam, hayat dolu bir nizamdır. Onda durgunluk, diğer dinlerdeki gibi kapalılık söz konusu değildir. Hayatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir