Home / News / HABER / DAVA / Türkistan Sahipsiz Kerimov Tepkisiz Kalmadı

Türkistan Sahipsiz Kerimov Tepkisiz Kalmadı

“İslam Düşmanı Kerimov’a ve Zalim Rusya İle Çin’e Karşı Türkistan’ı Sahipsiz Bırakmayacağız”

Köklü Değişim Dergisi 10 Mayıs 2015 tarihinde “İslam Düşmanı Kerimov’a ve Zalim Rusya İle Çin’e Karşı Türkistan’ı Sahipsiz Bırakmayacağız” başlığı altında Fatih Camii’nden Saraçhane parkına kadar yürüyüş ve basın açıklaması düzenlendi.

Müslümanlara zulmeden Kafir Çin, Rusya özellikle de İslam düşmanı Kerimov ve diğer diktatör rejimlerin zulmünü dünya’ya duyurmak, İslami beldelerin sessiz yönetimlerine çağrı yapmak ve kardeşlerimize sahip çıkmak için düzenlediğimiz yürüyüş ve basın açıklaması Allah’ın lütfu, yardımı, Müslümanların yoğun ilgisiyle başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Köklü Değişim Dergisinin düzenlediği yürüyüş ve basın açıklamasına Yeni Akit Gazetesi Yazarı Ahmet Varol, Uygur Haber Ajansı ve Araştırma Merkezi Başkanı Hamit Göktürk, İstanbul Düşünce Enstitüsü Başkanı Mustafa Şatıroğlu, Doğu Türkistan Maarif Hareketi Başkanı Hidayet Oğuzhan, Özbekler Birliği Genel Sekreteri Alibey Yolyahşi ve İlahiyatçı Timeturk Yazarı Abdurrahim Şen düzenlenen etkinliğe destek vererek konuşma yaptılar.

Basın açıklamasında konuşan Hizb-ut Tahrir Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar; “Bugün bizler, sahipsiz ve kimsesiz olan Türkistan’a sahip çıkmak için buradayız. Türkistanlı kardeşlerimizin derdiyle de dertlendiğimizi ve bir vücudun azaları gibi olduğumuzu göstermek için buradayız!” dedi. Çin, Rusya ve zalim diktatör yöneticilere; “Allah Azze ve Celle şahidimiz olsun ki, bu yaptıklarınızın hesabı, çok yakında Raşidi Hilafet Devleti tarafından size sorulacaktır. O Raşid Halife ki, İslam ile hükmedecektir. Hiçbir konjonktür hesabı yapmayacak ve hiçbir reel politik hesabın içerisine girmeyecektir” dedi. Türkiye’de ki yöneticilere de seslenen Mahmut Kar; Filistin’den Özbekistan’a, Suriye’den Doğu Türkistan’a kadar İslam’a yardım etmeniz için size haykırıyorlar. Siz, onların umutları ve kardeşleri değil misiniz? Türkistan’a yardım deyince Orhun Abidelerine yol yapmayı mı anlıyorsunuz? Yoksa bu zulümlerden haberdar değil misiniz? Allah ve Rasulü için, Ümmeti Muhammed için onlardan vazgeçmeyin! Onların kanlarını ticaret hacimleriniz karşılığında değişmeyin! Türkistanlı kardeşlerinizi işkence edenlerin pençelerine bırakmayın” dedi.

Fatih Camii’nden Saraçhane Parkına gerçekleştirilen yürüyüşte; La İlahe İllallah, El Hilafe Va’dullah, Bitsin artık zillet! Geliyor Hilafet!, La İlahe İllallah Kerimov Lanetullah, Kan ağlıyor Türkistan, sahip çık ey Müslüman, İşgalci kızıl Çin, Türkistan’dan defol, İslam, Hilafet, Doğu Türkistan, Kahrolsun Rusya, Kahrolsun Kızıl Çin, Hilafet, Hilafet, Çözüm Hilafet, Terörist Kızıl Çin, Katil Rusya, Diktatörler gidecek, Hilafet, Gelecek, Kalk, Uyar, Ey ümmet! Gelecektir Hilafet, sloganlarının yanı sıra Çince, Rusça, Özbekçe, Uygurca, Arapça, Türkmence ve Türkçe yazılı çok sayıda pankartlar taşındı.

Köklü Değişim Dergisi olarak, yürüyüş ve basın açıklamasına katılan, dualarıyla bizleri destekleyen tüm Müslümanlara şükranlarımızı sunuyoruz.

Görseller;

Kaynak: kokludegisim.net

Ayrıca...

Yıkılışının 100’üncü yılında İstanbul’da hilafet konuşuldu

Hilâfet’in kaldırılışının Hicrî 100’üncü yılı münasebetiyle İstanbul’da Web-Panel düzenlendi. Köklü Değişim Medya tarafından organize edilen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir