Home / News / HABER / DÜNYA / ABD terörle mücadelede yeni dijital önlemleri açıkladı
islam devleti default

ABD terörle mücadelede yeni dijital önlemleri açıkladı

Washington yönetimi, ABD içinde ve dışındaki terör faaliyetlerine karşı mücadelede daha etkin olabilmek amacıyla “dijital dünyayı” da kapsayan bir dizi yeni önlem açıkladı.

WASHINGTON

Washington yönetimi, ABD içinde ve dışındaki terör faaliyetlerine karşı mücadelede daha etkin olabilmek amacıyla “dijital dünyayı” da kapsayan bir dizi yeni önlem açıkladı.

Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada, Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Ned Price, “şiddet içeren aşırılıklarla mücadele” çerçevesinde Obama yönetiminin bir dizi yeni girişimi başlatmak üzere olduğunu bildirdi.

Price, İç Güvenlik Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı’nın koordinasyonunda “Şiddet İçeren Aşırılıkla Mücadele Görev Gücü” kurulacağını açıkladı ve kurulacak yeni birimin, özellikle ABD içindeki şiddet içeren aşırılıklarla mücadeleyi entegre ve koordine etmesinin beklendiğini kaydetti.

Açıklamada, Dışişleri Bakanlığı tarafından kurulacak “Küresel Müdahale Gücü” vesilesiyle uluslararası partnerlerin, hükümet düzeyindeki ve hükümet dışı aktörlerin konuyla ilgili yaklaşımlarını bir araya getirme imkanının olacağı ifade edildi.

Price, ayrıca bazı Beyaz Saray yetkilileri ile Başkan Barack Obama’nın ulusal güvenlik danışmanlarının Silikon Vadisi’nde önde gelen teknoloji şirketlerinin yöneticileri ile bir görüşme yaptıklarını duyurdu.

Görüşmede, Obama’nın 6 Ocak’ta yaptığı “şiddet içeren aşırılıklarla sanal alemde mücadele etmek için hükümet ve özel sektör bir arada çalışmalı” çağrısı çerçevesinde görüş alışverişinde bulunulmasının amaçlandığı vurgulandı.

Muhabir: Hakan Çopur

Ayrıca...

Trump: Çin ile tüm ilişkileri kesebiliriz

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs salgınından sorumlu tuttuğu Çin ile “tüm …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir