Home / News / HABER / TÜRKİYE / Bahçeli’den yeni anayasaya şartlı ‘evet’
islam devleti default

Bahçeli’den yeni anayasaya şartlı ‘evet’

AK Parti heyetiyle dün yaptığı konuşmayla ilgili konuşan Bahçeli, yeni anayasaya destek vereceklerini ancak kırmızı çizgileri olduğunu söyledi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşuyor. Bahçeli, yeni bir anayasaya ‘evet’ dediklerini ancak kırmızı çizgileri olduğunu söyledi.

”2015 yılının en unutulmayacak yalanı bizim ‘Hayır’cı olduğumuz iddiasıdır” diyen Bahçeli, ”Biz hayır demesini de evet demesini de iyi biliriz” şeklinde konuştu.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle: 2015 yılının en unutulmayacak yalanı bizim ‘Hayır’cı olduğumuz iddiasıdır. Biz hayır demesini de evet demesini de iyi biliriz. Türk milletinin yararına itirazlarımız hayırcılıkla suçlanıyorsa evet biz hayırcıyız. Hayırda da hayır vardır diyoruz. Belki kendimizi iyi anlatamadık. Soyuluyoruz dediğimizde hayırcı diyorlardı ancak soygun sürüyordu.

Her kesim kendisine göre anayasa modeli önermektedir. Sanki anayasa değişince Türkiye kanatlanacaktır. Ne kadar kapsayıcı anayasa yaparsanız yapınız uygulanmadıkça bir sonuç doğurmayacaktır.

AK Parti heyeti ikinci ziyaretini partimize gerçekleştirmiştir. Yararlı ve olumlu bir görüşme oldu. Üzerimize düşeni yapacağımızı söyledik. AKP, başkanlık sistemine geçilmesini önermektedir. Yüksek bir katılım ve halk desteği ile yazılmalı. Türksüz bir anayasa kalpsiz bir beden demektir bu ise yıkımdır. MHP’nin ilk 4 maddenin tartışılmasına tahammülü yoktur.

Ajanslar

Ayrıca...

HİLÂFET VİDEOSUNDAN KADINLARA DA GÖZALTI ZULMÜ!

İstanbul ve Bursa’dan sonra şimdi de Ankara’da Hilâfet videosu için evlere baskın ve gözaltılar yapıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir