Home / News / HABER / TÜRKİYE / Ege’de yine mülteci faciası: Üçü çocuk 22 ölü
islam devleti default

Ege’de yine mülteci faciası: Üçü çocuk 22 ölü

Ayvalık açıklarında batan mülteci teknesinden şu ana kadar 22 cansız beden sahile vurdu. Ölü sayısının daha da artabileceği belirtiliyor

Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’ne bağlı Altınova Mahallesi’ndeki Martı Sitesi sahilinde iki ayrı bölgeye şu ana kadar üçü çocuk olan 22 kaçak göçmenin cansız bedeni vurdu. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Bugün saat 05.00 sıralarında, İzmir’in Dikili İlçesi’ne bağlı Salihleraltı bölgesinden Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçmek için denize açılan 22 kaçak göçmenin içinde bulunduğu lastik bot, bir süre sonra alabora oldu. Bir sahil güvenlik yetkilisi üç tekne olduğunu söyledi.

Fırtınalı havada, dalgalı denizde suya düşen kaçaklardan üçü çocuk  22 kişinin cesedi Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’ne bağlı Altınova Mahallesi’ndeki Martı Sitesi Sahili’ne vurdu.

Sahil güvenlik ekipleri, başka kaçaklar olabileceği gerekçesiyle denizde, jandarma da sahilde arama-kurtarma çalışması başlattı.

Sahil Güvenlik ekipleri, denizde, jandarma da sahilde arama-kurtarma çalışması başlattı. Kurtarma çalışmalarına helikopterler de katıldı.

Ajanslar

Ayrıca...

HİLÂFET VİDEOSUNDAN KADINLARA DA GÖZALTI ZULMÜ!

İstanbul ve Bursa’dan sonra şimdi de Ankara’da Hilâfet videosu için evlere baskın ve gözaltılar yapıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir