Home / News / HABER / TÜRKİYE / Erdoğan’dan Başika açıklaması
islam devleti default

Erdoğan’dan Başika açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başika’ya sızmaya çalışanların IŞİD üyeleri olduğunu belirterek “18’i etkisiz hale getirilmiş. Arkadaşlarımızdan herhangi bir yaralı yok” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar’daki Hazreti Ali Camii’nde cuma namazını kıldıktan sonra gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Başika kampına düzenlenen saldırıya verilen karşılık sonucu IŞİD’e mensup 18 kişinin etkisiz hale getirildiğini söyleyerek, “Herhangi bir yaralı arkadaşlarımız da söz konusu değil. Böyle bir şey şu anda yok” dedi.

Saldırının Başika kampıyla ilgili atılan adımın ne kadar isabetli bir karar olduğunu ortaya koyduğunu belirten Erdoğan, “Şu anda da silahlı kuvvetlerimizin oradaki üste bulunması ve o eğitimi veren subaylarımızın bu tür sızma harekatı veya saldırı, bu tür şeyler karşısında da her an her şeye hazırlıklı olduğu da ortada. Zaten daha önce de ifade ettiğim gibi buraya giden güçlerimiz, bir yerde bu eğitimi veren özellikle subaylarımıza, görevlilerimize, onlara koruma amacıyla gitmiş olan ekiplerdir. Onlar da gereğini gerektiği zamanda yapıyor, yapacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

“DÜNYA ALDATILMAK İSTENİYOR”

Erdoğan, şöyle devam etti:

“Suriye’de de diyorlar ki ‘Biz DAEŞ’e karşı orada bir mücadele veriyoruz’. Hayır, Rusya şu anda DAEŞ’e karşı Suriye’de mücadele vermiyor. Tam aksine orada ılımlı muhalefete karşı, hepsinden öte bizim Türkmen soydaşlarımıza yoğun bir şekilde işte Türkmen dağlarında… Dün Bayırbucak Türkmenlerini kabul ettim, temsilcilerini kabul ettim. Onlarla görüşmem oldu. Hepsi açıkça bunları anlatıyorlar. ‘Yoğun bir şekilde şu anda bizim köylerimizi vuruyorlar’ diyorlar. Yapılan iş şu anda bu ve maalesef ciddi manada bir dezenformasyonla dünya aldatılmak isteniyor.”

 

Ajanslar

Ayrıca...

HİLÂFET VİDEOSUNDAN KADINLARA DA GÖZALTI ZULMÜ!

İstanbul ve Bursa’dan sonra şimdi de Ankara’da Hilâfet videosu için evlere baskın ve gözaltılar yapıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir