Home / News / HABER / DÜNYA / ABD’li eşbaşkan: Ermenistan işgal ettiği bölgelerden çıkmalı
islam devleti default

ABD’li eşbaşkan: Ermenistan işgal ettiği bölgelerden çıkmalı

AGİT Minsk Grubu’nun Amerikalı eş başkanı Warlick, Dağlık Karabağ sorununun çözümü için Ermenistan’ın işgal ettiği bölgelerden çıkması gerektiğini söyledi .

 

BAKÜ

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Minsk Grubu’nun Amerikalı eş başkanı James B. Warlick, Dağlık Karabağ sorununun çözümü için Ermenistan’ın işgal ettiği bölgelerden çıkması, bu toprakların Azerbaycan’a geri verilmesi ve Dağlık Karabağ’ın statüsünün belirlenmesi gerektiğini bildirdi.

AGİT Minsk Grubu eş başkanları Rus İgor Popov, Fransız Pierre Andrieu, Amerikalı James B. Warlick ve AGİT özel temsilcisi Polonyalı Andrzej Kasprzyk, Azerbaycan’da temaslarda bulundu.

Warlick, basına yaptığı açıklamada, cephe hattındaki kayıplar nedeniyle üzgün olduklarını söyledi ve başsağlığı diledi.

Daha fazla kan dökülmemesi ve barış görüşmelerinde ilerleme kaydedilmesi için hemen ateşkes sağlanması gerektiği mesajıyla Bakü’ye geldiklerini belirten Warlick, tarafları görüşmeleri bir an önce başlatmaya çağırdı.

Warlick, Dağlık Karabağ sorununun çözümü için Ermenistan’ın işgal ettiği bölgelerden çıkması, bu toprakların Azerbaycan’a geri verilmesi ve Dağlık Karabağ’ın statüsünün belirlenmesi gerektiğini vurguladı.

Muhabir: Vügar Novruzoğlu

Ayrıca...

Trump: Çin ile tüm ilişkileri kesebiliriz

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs salgınından sorumlu tuttuğu Çin ile “tüm …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir