Home / News / HABER / TÜRKİYE / Türkiye Trablus hükümetini iknaya çalışıyor
islam devleti default

Türkiye Trablus hükümetini iknaya çalışıyor

Türkiye’nin Libya Özel Temsilcisi Emrullah İşler’in Trablus hükümetinin uzlaşmaya yanaşmayan kesimini ikna etmek için bölgeye gittiği bildirildi

Türkiye’nin Libya Özel Temsilcisi Emrullah İşler, Libya’nın başkenti Trablus’a giderek çeşitli temaslarda bulundu. İşler’in Trablus hükümetinin uzlaşmaya yanaşmayan kesimini ikna etmek için bölgeye gittiği belirtiliyor.

Libya Observer’in haberine göre İşler, Trablus Hükümetinin önde gelen isimleri ile görüşerek Ulusal Mutabakat Hükümeti’ni (UMH) desteklemeleri için çağrıda bulundu.

Başkent Trablus’taki temaslarının ardından gazetecilere açıklama yapan İşler, birliği sağlamanın ve Libya’daki safları birleştirmenin vaktinin geldiğini belirterek, uzlaşı ruhuyla hareket edilmesini umduklarını dile getirmişti.

“Libyalıları, Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne destek vermeye çağırıyoruz.” diyen İşler, Türkiye’nin her zaman Libya’nın yanında duracağını vurgulamıştı.

Ajanslar

Ayrıca...

Gaziantep’te Köklü Değişim “HİLAFET” sayısını tanıttıkları için 7 Müslüman’a Gözaltı

Şanlıurfa’dan sonra Gaziantep’te de Köklü Değişim Dergisi’nin “Hilafet” kapak konulu Mart sayısını tanıttıkları ve yaptıkları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir