Home / News / HABER / TÜRKİYE / ABD’den teröre karşı dayanışma mesajı!
islam devleti default

ABD’den teröre karşı dayanışma mesajı!

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, ortak terör tehdidiyle mücadelede ABD’nin Türkiye’nin güvenliğine ve toprak bütünlüğüne yönelik taahhüdünün sarsılmaz güçte olduğunu bildirdi.

ANKARA

ABD‘nin Ankara Büyükelçiliği, ortak terör tehdidiyle mücadelede ABD‘nin Türkiye‘nin güvenliğine ve toprak bütünlüğüne yönelik taahhüdünün sarsılmaz güçte olduğunu bildirdi.

Büyükelçiliğin resmi Twitter sayfasında, Türkiye’de son dönemde yaşananlara ilişkin açıklama yapıldı.

Türkiye’nin zor bir hafta geçirdiği vurgulanan açıklamada, “yaşanan korkunç terör saldırılarından ve trajik can kayıplarından bir kez daha derin üzüntü duyulduğu” kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bursa, Gaziantep, Dicle, Nusaybin, Şırnak, Muş ve diğer yerlerde yaşanan saldırıları, öte yandan Kilis ve Karkamış’ı sürekli şekilde hedef alan ve sınır ötesinden gerçekleştirilen havan topu ve roket saldırılarını esefle kınıyor; ortak terör tehdidiyle mücadelede Türkiye ile beraber çalışmaya dair güçlü taahhüdümüzü bir kez daha teyit ediyoruz. Bu zor zamanlarda, ABD’nin Türkiye’nin güvenliğine ve toprak bütünlüğüne yönelik taahhüdü sarsılmaz güçtedir.”

Muhabir: Nazlı Yüzbaşıoğlu

Ayrıca...

Gaziantep’te Köklü Değişim “HİLAFET” sayısını tanıttıkları için 7 Müslüman’a Gözaltı

Şanlıurfa’dan sonra Gaziantep’te de Köklü Değişim Dergisi’nin “Hilafet” kapak konulu Mart sayısını tanıttıkları ve yaptıkları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir