Home / News / HABER / TÜRKİYE / Albayrak: Türkiye’de rejim değil sistem sorunu var
islam devleti default

Albayrak: Türkiye’de rejim değil sistem sorunu var

AK Parti’de ismi yeni başbakan adayları arasında geçen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’de sistem sorununu çözecek bir Anayasa’nın şart olduğu belirterek, “‘Sistem’ diyorum, ‘rejim’ değil. Türkiye’de rejim sorunu yok, bir sistem, yönetim sorunu var” diye konuştu.

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen “Genç Türkiye Zirvesi: Türkiye’nin Geleceği Bilgi Gençliği” toplantısında konuşan Albayrak, şunları söyledi:

“Yeni Anayasa, istikrar, Türkiye’nin gelecek vizyonu çerçevesinde hızlı, güçlü karar alabilmesi ve Türkiye’nin eski Türkiye iklimine dönmemesi… Yaşayarak tecrübe etmenin çok daha önemli olduğuna inananlardan biri olarak 7 Haziran-1 Kasım aslında eski Türkiye noktasında kısa bir demo gibi bizlere yaşatarak çok önemli bir tecrübe de verdi. 70, 80, 90’larda yaşamış olmaya gerek kalmadan 5 aylık süreç Türkiye’nin ne tür risklerle karşı karşıya olduğunu çok net gösterdi. Bunun için Türkiye’de bir sistem sorununu çözecek bir Anayasa şart. ‘Sistem’ diyorum, ‘rejim’ değil. Birilerinin sahte ve manipülatif, spekülatif söylemlerini kulak ardı etmeyin. Türkiye’de rejim sorunu yoktur. Türkiye Cumhuriyete dayalı, demokratik bir ülkedir, laik bir ülkedir, sosyal bir hukuk devleti. Türkiye’de rejim sorunu yok. Türkiye’de bir sistem, yönetim sorunu var. Her geçen gün ortaya çıkma riski olacak. İstikrarsız bir siyasi iklimin, bir kısım lobilerin elinde siyaseti oyuncak yapıp, istikrarlı, ekonomik ve kültürel iklimi darmadağın edecek bir lüksü yok.”

Sputnik

Ayrıca...

Gaziantep’te Köklü Değişim “HİLAFET” sayısını tanıttıkları için 7 Müslüman’a Gözaltı

Şanlıurfa’dan sonra Gaziantep’te de Köklü Değişim Dergisi’nin “Hilafet” kapak konulu Mart sayısını tanıttıkları ve yaptıkları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir