Home / News / HABER / YORUM-İKTİBAS / Amerika ve İran Felluce’yi Yakıyor! / Osman Yıldız
islam devleti default

Amerika ve İran Felluce’yi Yakıyor! / Osman Yıldız

Amerika-İran ve Şii lider Sistani’nin çağrısıyla kurulan Haşdi Şabi milis güçleri sistematik bir şekilde Irak’ta, özellikle de Felluce’de katliam yapıyor. Sivil can kaybının giderek artması, 2004 yılında Felluce’de sivillerin Amerikan uçakları tarafından göz göre göre bombalanarak katledildiği operasyonları akıllara getiriyor.

 

Amerika IŞİD ile mücadele adı altında sivil Müslümanlara yönelik her gün bombalar yağdırıyor. Tüm dünya ise Irak ve Suriye’de yükselen sivil kayıplara gözlerini kapatıyor!

İran ise, Haşdi Şabi örgütüne maddi, askeri, istihbarat ve operasyon yapabilme gibi konularda destek vererek bu yapı üzerinde kontrol sağlıyor. Söz konusu örgüt Tikrit, Diyala ve diğer bölgelerde mezhepçi bir tutumla ev ve iş yerlerini ateşe verme, yağma ve tecavüz gibi insanlık dışı eylemlerde bulunuyor.

Haşdi Şabi çatısı altındaki başlıca milis güçleri şunlar:

Bedir Güçleri, Ketaib Hizbullah, Asaib Ehlulhak, Ketaib İmam Ali, Ketaib Seyidu’l Şuheda, Seraya el-Hurasani, Ensar el-Merceiyye Tugayları, Ali Ekber Tugayları, Firkat’ul Abbas el-Kitaliyye, Seraya Aşura, Seraya Ensar el-Akide, Seraya el-Cihad, Feylek el-Karrar, el-Muntazar Tugayları ve Ketaib Seyyid’ul Şuheda.

Bu milis güçlerinin başındaki isim ise İran Devrim Muhafızları Kudüs Ordusu lideri Kasım Süleymani. Kasım Süleymani’nin Felluce’de operasyon merkezindeki Şii milis liderlerle bir arada olduğu fotoğrafı geçtiğimiz günlerde Haşdi Şabi grubuna yakınlığıyla bilinen medya organların da yayımlandı.

Böylece Amerika, Irak’ta Haşdi Şabi’yi (İran’ın terör örgütü) piyade olarak kullanırken, Suriye’de ise PKK’nın uzantısı olan PYD teröristlerini sahaya sürüyor.

Amerika’nın Irak İşgali Tekerrür Ediyor

Amerika “demokrasi ve kitle imha silahı” bahanesiyle nasıl ki, 2003 yılında Irak’ı işgal ettiyse, bugünde IŞİD bahanesiyle Irak ve Suriye’yi tekrar işgal ediyor.

Ama bir farkla…

Daha önce ordularla karadan işgal ederken, bu defa havadan ve yerli işbirlikçilerle işgal ediyor.

Tüm dünya Irak’ta “kitle imha silahı” olduğunun kocaman bir yalan olduğunu biliyordu. Ancak Amerika, kendi hegemonyası ve nüfuzunu yaymak, kendisine rakip olan batılı devletlerin nüfuzunu bertaraf etmek, Irak’ı bölgede bir üs olarak kullanmak, zengin servetlerini çalmak, kendi nizam ve yaşam tarzına mecbur etmek ve gücünü parçalamak için Irak’ı işgal etti. Buna rağmen kimi devletler pastadan pay kapmak, kimileri mezhepçi tutumla, kimi bölge devletleri ise sırf ajan olduğundan Amerika ile işbirliği yaptı.

Bugün IŞİD ile savaşın da kocaman bir yalan olduğunu yine herkes biliyor.

Amerika’nın işine gelen örgüt “stratejik ortak”, işine gelmeyen ise “terör örgütü” olarak kabul ediliyor. Suriye’de, PKK’nın kolu PYD, Irak’ta ise Haşdi Şabi Amerika’nın strajik örgütleri. Yine Amerika’ya göre 500 bin kişinin katili Beşşar suçlu değil, halk suçlu! Katil suçlu değil! Maktül suçlu!

Sayıları iki milyarı bulan bir ümmet, eşsiz bir nizam, devasa yer altı ve yer üstü zenginlikleri, ellerinde Allah Subhanehu Ve Teala’nın  Kitab’ı ve Rasulullah Sallahu Aleyhi Ve Sellam’in sünneti olmasına rağmen yokluk, parçalanmışlık, kan ve gözyaşı içerisinde yaşıyor.

Bu zillet çukuruna düşürülmemizin en büyük müsebbibi hiç şüphesiz Amerika ve İngiltere’ye biatli, onlara meftun başımızdaki yöneticilerdir.

Ancak yöneticiler şunu unutmamalı!

Hiçbir güvenlik ve danışman olmadan yapayalnız bir şekilde Allah Subhânehu’nun huzuruna çıktığınızda, güttüklerinizden dolayı sizler, hesaba çekileceksiniz! O gün Amerika’ya ve başkasına yaltaklanmanın sizlere hiçbir faydasının dokunmayacağını bilmelisiniz.

Nitekim Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem), şöyle buyurmuştur:

Müslümanların çobanlığını üstlenen hiçbir vali yoktur ki onları aldattığı halde ölüp de Allah Cenneti ona haram kılmış olmasın. (Buhari)

@OYildiz99

Ayrıca...

Kar: Ruhani değil siyasi halifelik

Yıllardır halifeliği savunan Hizbu’t Tahrir’in Türkiye Medya Sorumlusu Mahmut Kar, Hilafetin ruhani değil siyasi olarak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir