Home / News / HABER / İSLAMİ BELDELER / Bir işçi öldürüldü 8 bin kişi gözaltına alındı!
islam devleti default

Bir işçi öldürüldü 8 bin kişi gözaltına alındı!

Bangladeş’te cuma günü Aşram’da yaşlı Hindu işçinin öldürülmesini bahane eden hükümet o günden bu yana 8 bin 200 Müslüman’ı gözaltına aldı

 

Bangladeş’te geçen hafta Hindu bir işçinin ölü bulunmasının ardından ülkede başlatılan cadı avında şu ana kadar 8 bin 200 Müslüman gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 8 bin 200 kişiden 103’üne ‘radikal islamcı’ olarak nitelendirilen gruplara üye olma ateşli silah ve uyuşturucu iddiaları yöneltildi.

Emniyet Müdürlüğü sözcüsü Kamrul Ahsan, Cuma günü başlatılan operasyonda son 24 saat içinde 3 bin 245 şüphelinin daha ele geçirildiğini, böylece tutuklu sayısının 8 bin 200’e yaklaştığını söyledi.

Bangladeş Kurucu Cumhurbaşkanı olan Mucibur Rahman’ın kızı ve 6 Ocak 2009’dan bu yana Bangladeş Başbakanı olan Şeyh Hasina Vecid, Cumartesi günü ‘ülkedeki her katili’ yakalayacaklarını söylemişti.

Muhalefet ise hükümeti, durumu siyasi görüş ayrılıklarını bastırmak için kullandığını savunuyor.

Saldırıyı IŞİD’in üstlendiği belirtildi.Ülkede son iki yıl içinde LGBT aktivistleri, laik blog yazarları olmak üzere 20’den fazla ölümle sonuçlanan saldırı meydana geldi. IŞİD saldırıların çoğunu üstlendi.

Ajanslar

Ayrıca...

Çin’in toplama kampları nedeniyle Doğu Türkistan nüfusu hızla azalıyor

Avustralya’da yayın yapan Mercatornet’in hazırladığı rapora göre, ülkedeki Uygur nüfusu, bu kampların kurulduğu 2017’den bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir